Son Dakika Haberleri: Güney Kore'den Kuzey Kore'ye Zeytin Dalı! Askeri Düzeyde Görüşme Çağrısı

Güney Kore'den Kuzey Kore'ye Zeytin Dalı! Askeri Düzeyde Görüşme Çağrısı

6 gün önce

Pyongyang'ın füze denemeleriyle mart ayından bu yana zirve yapan gerilimi düşürmek isteyen Seul yönetimi, düşman kardeşine diyalog teklifinde bulundu.

Güney  Kore,  Kuzey Kore'nin başkenti  Pyongyang'dan fırlatılan uzun menzilli füze testinin ardından gerginliğin artması üzerine,  Kuzey Kore'ye askeri görüşmeler düzenlemeyi teklif etti. 21 Temmuz'da Panmunjom'da gerçekleşmesi beklenen buluşmada, askeri konular tartışılacak.

ÖNERİ GÜNEY KORE CUMHURBAŞKANI'NDAN GELDİ

Diyalog önerisi,  Güney Kore'nin  Cumhurbaşkanı Moon Jae-in'den geldi.

AMAÇ: DÜŞMANCA FAALİYETLERİ DURDURMAK

Güney Koreli bakan Cho Myoung gyon, müzakerelerin sınırdaki "askeri gerginliği artıran tüm düşmanca faaliyetleri" durdurmayı amaçladığını söyledi.

KUZEY KORE'NİN NÜKLEER SORUNU İÇİN İLERLERME SAĞLAYABİLİR

Gyon, iki taraf arasındaki gerginliği azaltmak ve  Kore yarımadasında barış sağlamak için yapılan görüşmeler ve işbirliğinin  Kore ilişkileri ve  Kuzey Kore'nin nükleer sorunu için karşılıklı bir ilerleme sağlayacağını ifade etti.


Kraliçe 2. Elizabeth'e 'Dokundu' Yer Yerinden Oynadı! Hintli Kadın, Kendisini Aldatan Kocasının Cinsel Organını Bıçakla Parçaladı
ABD'de Öldürülen Kızının Cenazesine Katılabilmek İçin Başkan Trump'a Yalvardı Dört Ay Komada Kalan Asker, İlk Defa Ayağa Kalkıp Eşini Öptü