Polisinin 33 yıl sonra bulduğu 'seri katil' zaman aşımı nedeniyle yargılanamayacak - Son Dakika
BBC

Polisinin 33 yıl sonra bulduğu 'seri katil' zaman aşımı nedeniyle yargılanamayacak

20.09.2019 15:04

Güney Kore polisi çoğu çocuk 10 kişiye tecavüz edip öldüren katilin kimliğine 33 yıl sonra ulaştı. Ancak zaman aşımı dolayısıyla, baldızına tecavüz edip öldürmekten hapiste olan katil hakkında dava açılamayacak.

Güney Kore polisi, 33 yıl içinde 1 milyon 800 bin günlük mesai harcayarak 21 binden fazla kişiyi sorguladığı soruşturma sonunda ülkenin en büyük seri cinayetlerinin zanlısına ulaştı. Ancak zaman aşımı nedeniyle, baldızına tecavüz edip öldürmekten hapiste olan Lee Chun-jae adlı 56 yaşındaki zanlı hakkında dava açılamayacak.

1986'yla 1991 yılları arasında başkent Hwaseong bölgesinde yaşları 13 ile 71 arasında değişen 10 kız çocuğu ve kadın, tecavüz edildikten sonra öldürülmüştü.

'KURBANLARINI ÇORAPLARIYLA BOĞDU'

Cesetler elleri ve ayakları bağlı olarak bağlı olarak bulunmuştu. Kurbanların kendi çoraplarıyla boğulduğu cinayetler, ülkede pek çok film ve diziye konu olmuştu. Polis, en az üç kadından alınan örneklerin zanlının DNA'sıyla eşleştiğini açıkladı. Lee Chun-jae cinayetlerle ilgisi olmadığını savundu.

Gyeonggi Nambu Polis Müdürü ban Gi-soo AFP ajansına "Kurbanların aileleri ve tüm Kore halkına, cinayetleri bu kadar zaman içinde çözemediğimiz için çok üzgün olduğumuzu bildirmek istiyorum. Tarihi sorumluluk anlayışıyla gerçeği açığa çıkarmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.

20 BİNDEN FAZLA PARMAK İZİ ALINDI

Soruşturma kapsamında 20 binden fazla parmak izi karşılaştırılmış ancak sonuç elde edilememişti. Lee Chun-jae, 1994'te ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Ülkede bu tür suçlarda zaman aşımı süresi 15 yıl.

Polisinin 33 yıl sonra bulduğu 'seri katil' zaman aşımı nedeniyle yargılanamayacak
Polisinin 33 yıl sonra bulduğu 'seri katil' zaman aşımı nedeniyle yargılanamayacak

Son Dakika Güncel Polisinin 33 yıl sonra bulduğu 'seri katil' zaman aşımı nedeniyle yargılanamayacak - Son Dakika

BBC
YORUMLAR (1)
  • kirkpinar : napiyooon. bay pek. bayan. pek. bay kim bayan kim.......keser döner sap döner sonunda hesap döner bu KADAR GIDECEK BU HAYAT SAYGILAR Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu