Güneydoğu Anadolu Asansörcüler Derneği Sorunlarını Vali Toprak ile Paylaştı - Son Dakika

Güneydoğu Anadolu Asansörcüler Derneği Sorunlarını Vali Toprak ile Paylaştı

02.01.2012 14:02
Güneydoğu Anadolu Asansörcüler Derneği Sorunlarını Vali Toprak ile Paylaştı, System.String[]

(GÜNAYSAD) üyeleri Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret etti.

Güneydoğu Anadolu Asansörcüler Derneği

(GÜNAYSAD) üyeleri Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret etti.

Dernek Başkanı Remzi Aslan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Toprak'ı ziyaret ederek, kentte yaşanan asansör kazaları ve sektörün yaşadığı sorunlar hakkında bilgi verdi.

Toprak, insan hayatında sıkça kullanılan ve büyük kolaylık ile zaman kazandıran asansörlerin bakımının iyi yapılmasının ve bunun yanında güvenilir ehliyete sahip, kalifiye elemanlarca da kontrol mekanizmasının iyi işletilmesi gerektiğini söyledi.

Zaman zaman asansör kazaları olduğunu, ölüme kadar giden bazı olumsuzlukları yaşandığını ifade eden Vali Toprak, bu konuda toplumsal bilincin gelişmesini ve eğitimin yaygınlaştırılması gerektiğini bildirdi.

Bu konuda vatandaşları, asansör kurulumu ve servis konusunda mutlaka belgeli ve garantili iş yapan ve her türlü denetimden geçen firmalardan alışveriş yapmaları gerektiğini kaydeden Toprak, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nü de bir kez daha uyaracağını ve bu konuda olumsuzlukların yaşanmaması için denetim, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yoğunlaştırılacağını bildirdi.

- DİYARBAKIR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Güneydoğu Anadolu Asansörcüler Derneği Sorunlarını Vali Toprak ile Paylaştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Gine Körfezi'nde korsan saldırısına uğrayan Türk gemisi Gabon'un Gentil Limanı'na demirledi 12 yaşındaki kızının regl olduğunu söyleyince tepki çeken Ceyda'ya son söz eski eşten: Kızımı polemik konusu yaptırmam HDP binasındaki Öcalan posterleri ifşa olunca Soylu AİHM kararını hatırlattı: Batı istismara müsaade etmiyor, ancak bizden istiyor Annelere yarım mesai, tam maaş! İşte gerekli şartlar ABD'de restoranda kahvaltı yapan müşteri 148 TL'lik hesaba 10 bin TL bahşiş bıraktı İş yerinin üstünü emlakçı, altını uyuşturucu serasına çeviren kadın: Başkasından alınca başım belaya giriyor, ticari maksadım yok Pfizer/BioNTech aşısında tedirgin eden sonuçlar: İlk aşıda koruma yüzde 50'ler seviyesinde ve mutasyonlara karşı etkisiz Suudi Arabistan Krallığı'nın tespihlerini İznikli usta üretiyor
12:47