Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri - Son Dakika

Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri

09.04.2021 10:15
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri, System.String[]

Türkiye'de dün günlük bazda 898 bin 539 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 892 bin 86 megavatsaat oldu.

Türkiye'de dün günlük bazda 898 bin 539 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 892 bin 86 megavatsaat oldu.

Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin 10.00'daki verilerine göre, saatlik bazda dün en yüksek elektrik tüketimi 42 bin 911 megavatsaatle 12.00'de, en düşük tüketim ise 29 bin 946 megavatsaatle 05.00'te gerçekleşti.

Günlük bazda dün 898 bin 539 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 892 bin 86 megavatsaat olarak kayıtlara geçti.

Üretimde ilk sırada yüzde 19,26 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu yüzde 15,13 ile ithal kömür ve yüzde 14,06 ile barajlı hidroelektrik santralleri izledi.

Öte yandan, dün 162 megavatsaat elektrik ithalatı, 6 bin 267 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine atanan Yanık'tan ilk açıklama geldi! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine atanan Yanık'tan ilk açıklama geldi! "Kadına şiddete geçit yok" vurgusu Konuşmak için yanına çağırdığı taksi şoförünü, kanlar içerisinde bıraktı Konuşmak için yanına çağırdığı taksi şoförünü, kanlar içerisinde bıraktı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı Survivor'da elenen isim Reşat Hacıahmetoğlu oldu Survivor'da elenen isim Reşat Hacıahmetoğlu oldu Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı Emniyet'ten 'karton toplayıcısı' açıklaması: Sokak kısıtlamasından ceza kesilmedi Emniyet'ten 'karton toplayıcısı' açıklaması: Sokak kısıtlamasından ceza kesilmedi Müsait pozisyonda topu çok farklı şekilde dışarı gönderen Erdoğan Yeşilyurt sosyal medyayı salladı Müsait pozisyonda topu çok farklı şekilde dışarı gönderen Erdoğan Yeşilyurt sosyal medyayı salladı Nusret, 'Nereden geldiğini unutma' diyerek paylaştı, binlerce kişinin takdirini topladı Nusret, 'Nereden geldiğini unutma' diyerek paylaştı, binlerce kişinin takdirini topladı