Son Dakika Haberleri: Gürbüz Çapan Esenyurt'tan Aday Adayı Oldu

Gürbüz Çapan Esenyurt'tan Aday Adayı Oldu

4 yıl önce

Esenyurt'ta 15 yıl belediye başkanlığı yapan Gürbüz Çapan, 2014 yerel seçimleri için yeniden kolları sıvadı.

Gürbüz Çapan Esenyurt'tan Aday Adayı Oldu, System.String[]

CHP'nin ünlü ama tartışmalı isimlerinden Gürbüz Çapan, Esenyurt Belediye Başkanlığı için yeniden aday adayı oldu. Çapan, Esenyurt'ta 15 yıl belediye başkanlığı yaptı, 2004'te koltuğunu kaybetti, 2009 yerel seçimlerine Ergenekon'dan cezaevinde olduğu için girememişti.

14 BİN KONUTLUK KENT KURDU

Çapan'ın 'çete kurmak ve rüşvet almakla' yargılandığı dava Yargıtay aşamasında. Ergenekon davasından ise beraat etti. İsmi üzerindeki tartışmalar, temelde bu davalardan kaynaklanıyor. Bir de Esenyurt'ta belediyeyi 15 yıl elinde hemşericilikle, zorla oy toplayarak tuttuğu iddiasından... Madalyonun öbür yüzünde ise ilçede yürüttüğü belediyecilik faaliyeti var. Çapan hala Esenyurt'ta kurduğu, kendi sıcak suyu, ısınmasına sahip ancak maliyeti düşük 14 bin konutluk kentle hatırlanıyor.

SARIGÜL'ÜN ADAYLIĞI

BirGün gazetesine açıklamalarda bulunan Gürbüz Çapan "Sarıgül'e karşı olanların da yanında olanların da kendileriyle ilgili problemleri var. İktidardan korkan, iktidar talebi olmayan bir topluluk haline geldik. Kimi insanlar da ne istediğini bilmiyor. Mesele bizim için solun ne kadar unsuru varsa, toparlanmasını sağlamaktır. Bunu Sarıgül'le yaparız, Kırmızıgül'le yaparız. Şu an bu toparlanmayı sağlayacak en iyi isim o görünüyor. Bütün anketlerde önde çıkıyor." dedi.

"SIRRI SÜREYYA AYIP EDİYOR"

Sırrı Süreyya Önder'in adaylığını da değerlendiren Çapan şu ifadelere yer verdi: "Sırrı Süreyya ayıp ediyor. Biz Tayyip'ten kurtulmaya çalışıyoruz. Sarıgül konusunda, ilkesel sorun diyor. Gelsin, anlatsın, Sarıgül onun hangi ilkesine aykırı düşüyor? Kadir Topbaş hangi ilkesine doğru düşüyor? Hiçbir CHP'li, bir AKP'liden daha kötü değildir, olamaz. Onlar bizim ülkemizin geleceğine saldırdılar. Bizim içimizde, geleceğimize saldıran kimseyi görmedim. Ama biz İstanbul'u alacağız. Önce İstanbul'u, sonra tüm Türkiye'yi alacağız."


İstifası İstenen Melih Gökçek, Beştepe'de Erdoğan'ın Verdiği Öğle Yemeğine Katıldı Mersin'deki Hain Saldırının Faili PKK Çıktı, 11 Kişi Gözaltında
İstifası İstenen Balıkesir Belediye Başkanı 16.30'da Açıklama Yapacak