Gürbüz Doğan Ekşioğlu "Benim Kedilerim" ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde - Son Dakika

Gürbüz Doğan Ekşioğlu "Benim Kedilerim" ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde

20.10.2017 14:23
Gürbüz Doğan Ekşioğlu

Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” adlı resim sergisi Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde sergilenmeye başlayacak.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun "Benim Kedilerim" adlı resim sergisi Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde sergilenmeye başlayacak.

Sergi, 23 Kasım 2017 cuma gününe kadar açık olacak. En son 5'inci Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali boyunca sanatçılar tarafından yapılan eserlere ev sahipliği yapan Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde, bu günlerde hummalı bir çalışma var. Çağdaş Sanatlar Galerisi, bu kez de Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun "Benim Kedilerim" adlı resim sergisini konuk etmeye hazırlanıyor.

Resimleri dünyanın en önemli dergilerinden "The New Yorker" ve "Forbes"de kapak olan, iki resmi ise "UNICEF" tarafından kartpostal olarak yayımlanarak dünyanın her yerine dağıtılan; uluslararası üne sahip sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun en önemli yapıtlarından oluşan özel bir seçki "Benim Kedilerim" adıyla, Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde Eskişehirli sanatseverler ile bir araya gelecek. Bugüne kadar 27'si uluslararası, 44'ü ulusal olmak üzere 71 önemli ödülün sahibi olan sanatçının en ünlü kedi resimleri yarın 18.00'de Eskişehirlilerle buluşacak. Küratörlüğünü sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu'nun yaptığı sergide; Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun kedi resimlerinin yanı sıra, dünyaca ünlü sanatçıların kedi söylemi aforizmaları da yer alacak.

23 Kasım'a kadar her gün gezilebilir

Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun "Benim Kedilerim" adlı resim sergini merak eden vatandaşlar, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında Çağdaş Sanatlar Galerisini ziyaret edebilecek. "Benim Kedilerim" resim sergisi, 23 Kasım 2017 Cuma Gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. - ESKİŞEHİR

Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Gürbüz Doğan Ekşioğlu 'Benim Kedilerim' ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu