Gürbüz Doğan Ekşioğlu "Benim Kedilerim" ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde - Son Dakika

Gürbüz Doğan Ekşioğlu "Benim Kedilerim" ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde

20.10.2017 14:23
Gürbüz Doğan Ekşioğlu

Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” adlı resim sergisi Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde sergilenmeye başlayacak.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun "Benim Kedilerim" adlı resim sergisi Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde sergilenmeye başlayacak.

Sergi, 23 Kasım 2017 cuma gününe kadar açık olacak. En son 5'inci Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali boyunca sanatçılar tarafından yapılan eserlere ev sahipliği yapan Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde, bu günlerde hummalı bir çalışma var. Çağdaş Sanatlar Galerisi, bu kez de Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun "Benim Kedilerim" adlı resim sergisini konuk etmeye hazırlanıyor.

Resimleri dünyanın en önemli dergilerinden "The New Yorker" ve "Forbes"de kapak olan, iki resmi ise "UNICEF" tarafından kartpostal olarak yayımlanarak dünyanın her yerine dağıtılan; uluslararası üne sahip sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun en önemli yapıtlarından oluşan özel bir seçki "Benim Kedilerim" adıyla, Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde Eskişehirli sanatseverler ile bir araya gelecek. Bugüne kadar 27'si uluslararası, 44'ü ulusal olmak üzere 71 önemli ödülün sahibi olan sanatçının en ünlü kedi resimleri yarın 18.00'de Eskişehirlilerle buluşacak. Küratörlüğünü sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu'nun yaptığı sergide; Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun kedi resimlerinin yanı sıra, dünyaca ünlü sanatçıların kedi söylemi aforizmaları da yer alacak.

23 Kasım'a kadar her gün gezilebilir

Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun "Benim Kedilerim" adlı resim sergini merak eden vatandaşlar, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında Çağdaş Sanatlar Galerisini ziyaret edebilecek. "Benim Kedilerim" resim sergisi, 23 Kasım 2017 Cuma Gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. - ESKİŞEHİR

Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde
Gürbüz Doğan Ekşioğlu Benim Kedilerim ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Gürbüz Doğan Ekşioğlu 'Benim Kedilerim' ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sevgilisinin öldüğünü öğrenen kadın canına kıymıştı! Her şey erkek arkadaşının ailesiyle tartıştıktan sonra olmuş Baba, kızını istismar eden genci eve çağırıp öldüresiye dövdü Rus muhalif Navalny, Putin'in sarayının detaylarını paylaştı: Monako'nun 39 katı büyüklüğünde Altından bile değerli 7 bin yıllık ata tohumları, Bodrum'da başak verecek Ceyda Düvenci'nin kızı ile ilgili yaptığı 'Regl' paylaşımı sosyal medyada gündem oldu Borsa şirketlerinin piyasa değeri Eski karısının boğazını keserek öldüren katilin ifadesi pes dedirtti: Can çekişmesin diye birkaç kez daha bıçakladım Son Dakika! Pfizer/BioNTech aşısı İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon türüne karşı etkili oldu