Gürcistan'da Saakaşvili'ye destek gösterileri devam ediyor - Son Dakika

Gürcistan'da Saakaşvili'ye destek gösterileri devam ediyor

13.11.2021 21:41
Gürcistan'da Saakaşvili'ye destek gösterileri devam ediyor

Gürcistan'da, 1 Ekim'de gözaltına alınmasından bu yana açlık grevinde olan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'ye destek gösterileri birinci haftasında devam etti.

Gürcistan'da, 1 Ekim'de gözaltına alınmasından bu yana açlık grevinde olan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'ye destek gösterileri birinci haftasında devam etti.

Başkent Tiflis'te akşam saatlerinde Parlamento binası önünde toplanan ana muhalefet partisi Birleşik Ulusal Hareketin liderleri ve destekçileri Saakaşvili'yi destekleyen sloganlar attı.

Saakaşvili'nin kurucusu olduğu Birleşik Ulusal Hareketin Başkanı Nika Melia, burada yaptığı konuşmada, Saakaşvili'nin sağlığından endişe duyduklarını belirtti. Melia, Saakaşvili'nin 8 Kasım'da kaldırıldığı Tiflis 18. hapishanenin hastanesinden daha kapsamlı bir kliniğe nakledilmesini talep ettiklerini, önceliklerinin Saakaşvili'nin sağlığı olduğunu söyledi. Melia, gösterilerin süreceğini aktardı.

İki saat süren gösteri gece saatlerinde sona erdi.

Saakaşvili'nin gözaltına alınması

Ülkesine 8 yıl sonra 1 Ekim'de dönen eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, hakkındaki gıyabi hapis cezaları nedeniyle gözaltına alınarak Rustavi kentindeki hapishaneye götürülmüştü.

Gürcistan Savcılığı, 2007'de muhaliflerin mitingini dağıtmak, İmedi televizyon kanalının kurucusu Badri Patarkaçişvili'nin mal varlığına el koymak, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanmak, bir milletvekilini dövdürmekle suçladığı Saakaşvili hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı.

Tiflis Şehir Mahkemesi, Saakaşvili'ye bir cinayet davasında af yetkisini kötüye kullandığı ve milletvekili Valeri Gelaşvili'yi dövdürdüğü gerekçesiyle 6 yıl hapis cezası vermişti.

YORUMLAR
500
10 Ekim Davası Avukatlar Komisyonu, Ümit Özdağ'ın İddialarıyla İlgili Suç Duyurusuna Hazırlanıyor 10 Ekim Davası Avukatlar Komisyonu, Ümit Özdağ'ın İddialarıyla İlgili Suç Duyurusuna Hazırlanıyor Kahramanmaraş'ta, 'Türk Mutfağı Haftası'nda yöresel ev yemekleri tanıtıldı Kahramanmaraş'ta, 'Türk Mutfağı Haftası'nda yöresel ev yemekleri tanıtıldı İYİ Parti'li Kabukcuoğlu: 'Buğday ekim alanları artırılmalı' İYİ Parti'li Kabukcuoğlu: 'Buğday ekim alanları artırılmalı'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gürcistan'da Saakaşvili'ye destek gösterileri devam ediyor - Son Dakika


Advertisement