Son Dakika Haberleri: Gürcistan'ın Sovyetler Tarafından İşgalinin 96. Yıl Dönümü Anıldı

Gürcistan'ın Sovyetler Tarafından İşgalinin 96. Yıl Dönümü Anıldı

2 yıl önce

Sovyetler Birliği tarafından işgal edilmesinin 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla Gürcistan'da bayraklar yarıya indirilerek ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Gürcistan'ın Sovyetler Tarafından İşgalinin 96. Yıl Dönümü Anıldı, System.String[]
Sovyetler Birliği tarafından işgal edilmesinin 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla Gürcistan'da bayraklar yarıya indirilerek ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Sorvetler Birliği ile yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden askerlerin Tiflis yakınlarındaki Tabakmela'daki anıtının ziyareti etti.

Margvelaşvili, Gürcistan'ın bir bağımsız devlet olduğunu ve her zaman böyle kalacağını ifade ederek, "Biz bugün, Sovyet işgaline karşı vatanımızı savunan atalarımızın durduğu yerde duruyoruz. Burada bizim gelecek neslimiz de duracak, çünkü bu topraklar her zaman bağımsız kalacak ve vatan için şehit düşenlere saygı gösterecek." dedi.

Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili de "Bizim uzun vadeli bir savaşı kazanmamız lazım. Bu savaş ise yalnızca barış yoluyla, özgür, bağımsız ve gerçek Avrupalı bir Gürcistan'ın geleceğini inşa etmek için verilen bir savaştır." ifadelerini kullandı.

Gürcistan, 26 Mayıs 1918'de bağımsızlığını ilan ettikten üç yıl sonra 1921'de Kızıl Ordu tarafından işgal edilmişti.

Sovyetler Birliği'nin dağılma sürecine girmesiyle Gürcistan 1991 yılında tekrar bağımsızlığını ilan etmişti.Tuba Ekinci'nin Bikinili Koşma Videosunda, Kendini Ata Benzetmesi Olay Oldu Güzel Oyuncu Tuvana Türkay, İç Çamaşırsız Kıyafetiyle Görüntülendi

Sadece Isparta'da Üretilen Lavanta Balının Kilosu 250 Lira