GÜRCİSTANLI GAZETECİLER İSTANBUL'U GEZDİ - Son Dakika

GÜRCİSTANLI GAZETECİLER İSTANBUL'U GEZDİ

24.02.2022 10:53

GÜRCİSTAN medyasında çalışan basın mensupları, Küresel Gazeteciler Konseyi'nin daveti ile Türkiye'ye geldi.

GÜRCİSTAN medyasında çalışan basın mensupları, Küresel Gazeteciler Konseyi'nin daveti ile Türkiye'ye geldi. İstanbul ve Ankara'yı gezen gazetecilere Türk meslektaşları eşlik etti.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü'nün desteği ile Gürcistanlı gazetecileri ağırladı. Gürcü basın mensupları İstanbul'da Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Basın Müzesi, Türk Devletleri Teşkilatı, Kapalı Çarşı, Galata Kulesi, Mısır Çarşısı, Eminönü, Galata Köprüsü, Karaköy, Galataport ve Dolmabahçe Sarayı'nı gezdi. Gürcü basın mensuplarına Türk meslektaşları da eşlik etti. Heyet, İstanbul'daki gezinin ardından Ankara'ya geçti. Geziyle ilgili açıklama yapan KGK Başkanı Mehmet Ali Dim, "Küresel Gazeteciler Konseyi olarak misyonumuza uygun bir faaliyet içerisindeyiz. Kamu diplomasisine destek olarak komşumuz Gürcistan'ın gazetecilerini İstanbul ve Ankara'da ağırlayacağız. Bu organizasyonda bize Tiflis Büyük Elçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü de katkıda bulundu. Amacımız iki dost kardeş ülkenin medya anlamında da iş birliği, dayanışma ve kaynaşmasını sağlamak" dedi.

YORUMLAR
500
Tuz Gölü pembe renge büründü Tuz Gölü pembe renge büründü Ünlü bisiklet yarışı Granfondo bu kez Ankara'dan start alacak Ünlü bisiklet yarışı Granfondo bu kez Ankara'dan start alacak Aile Hekimlerinden Bakan Koca'nın 'Ek Ödeme' Paylaşımına Tepki: 'Yönetmeliği Doktorlar Olarak Okuduk, Ama Anlam Değişikliği Göremedik Bakanım' Aile Hekimlerinden Bakan Koca'nın 'Ek Ödeme' Paylaşımına Tepki: 'Yönetmeliği Doktorlar Olarak Okuduk, Ama Anlam Değişikliği Göremedik Bakanım'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel GÜRCİSTANLI GAZETECİLER İSTANBUL'U GEZDİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement