Güreş: 20. Uluslararası Zafer Turnuvası - Son Dakika

Güreş: 20. Uluslararası Zafer Turnuvası

30.04.2017 23:58
Güreş: 20. Uluslararası Zafer Turnuvası, System.String[]

Güreşte İzmir'de düzenlenen 20. Uluslararası Yıldızlar Mahmut Atalay ve Yaşar Erkan Zafer Turnuvası'nda Türkiye, kızlarda, erkekler grekoromen ve serbest stilde birinci oldu.

Güreşte İzmir'de düzenlenen 20. Uluslararası Yıldızlar Mahmut Atalay ve Yaşar Erkan Zafer Turnuvası'nda Türkiye, kızlarda, erkekler grekoromen ve serbest stilde birinci oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen ve 15 ülkeden güreşçilerin katıldığı turnuva, grekoromen ve serbest stilde kızlarda ve erkeklerde onar sıklette gerçekleşti.

Kızlarda Türkiye'nin 84 puanla birinci olduğu turnuvada, 77 puana ulaşan Kazakistan ikinciliği, Romanya ise 76 puanla üçüncülüğü elde etti.

Serbest stil erkeklerde 92 puana ulaşan Türkiye birinci, 76 puanlı Kazakistan ikinci, Rusya ise 67 puanla üçüncü oldu.

Grekoromende ise ilk 3 sıra Türkiye, Kazakistan ve Gürcistan'dan oluştu.

Organizasyonda sıkletlerinde dereceye girenler şunlar:

Kızlar

38 kilo: 1. Shahana Nazarova (Azerbaycan), 2. Nicoleta Durac (Romanya), 3. Maral Bergenova (Kazakistan)-Büşra Atansefer

40 kilo: 1. Aysen Yusifova (Azerbaycan), 2. Aysu Paralı, 3. Duygu Doğan-Gorgos Gabriela (Romanya)

43 kilo: 1. Roxana Alxandre (Romanya), 2. Zehra Demirhan, 3. Ayazhan Movkasheva (Kazakistan)-Yasaman Masidli (Azerbaycan)

46 kilo: 1. Tonela Ferent (Romanya), 2. Ayaulym Tuganbayeva (Kazakistan), 3. Yeşim Nur Armut-Bedriye Aksu

49 kilo: 1. Melda Dernekçi, 2. Sevindy Altadova (Azerbaycan), 3. Sinem Köroğlu-Assylizat Sagymbay (Kazakistan)

52 kilo: 1. Zeynep Yetgil, 2. Dyussengaliyeva (Kazakistan), 3. Ana Andreea Beatrice (Romanya)-Ellada Makhyadoixiova (Kazakistan)

56 kilo: 1. Yekaterina Hirstova (Kazakistan), 2. Dariga Abel (Kazakistan), 3. Yağmur Çakmak-Zhala Aliyeva (Azerbaycan)

60 kilo: 1. Aina Temitassova (Kazakistan), 2. Cansu Aksoy, 3. Nurife Duman- Simona Zidaru (Romanya)

65 kilo: 1. Roksana Capezan (Romanya), 2. Albina Kargeldinova (Kazakistan), 3. Karina Matveikina (Kazakistan)-İrina Kuznetsova (Kazakistan)

70 kilo: 1. Lonela Irimia (Romanya), 2. Mehtap Gültekin, 3. Gülsenur Başparmak

- Erkekler serbest

42 kilo: 1. Barış Erbek, 2. Naurys Abibullayev (Kazakistan), 3. Rakyhymzhan Maktaba (Kazakistan)-Bekir Ateş

46 kilo: 1. Ongdash Nurtilek (Kazakistan), 2. Lisitsa Matyev (Rusya), 3. Halil Gökdeniz-Süleyman Konak

50 kilo: 1. Akbar Kurbanov (Kazakistan), 2. Aleksandr Burin (Rusya), 3. Yelaman Kadyrseit (Kazakistan)-Doğan Kara

54 kilo: 1. Girogi Chkhikvadze (Gürcistan), 2. Kadir Kamal, 3. Abdullah Toprak-Muhammed Acar

58 kilo: 1. Tolga Akyüz, 2. Davlet Tazhibay (Kazakistan), 3. Cavit Acar-Orban Norbert (Romanya)

63 kilo: 1. Maksat Satubaldu (Kazakistan), 2. Coşkun Keleş, 3. Aiubkhan Saidulhanov (Rusya)-Salim Yiğit

69 kilo: 1. Duran Tosun, 2. Muhittin Sarıçiçek, 3. Zsolt Putnoki (Macaristan)-Furkan Dülger

76 kilo: 1. T. Amkbad (Rusya), 2. Barış Doğan, 3. Süleyman Dur-Muhammet Yıldırım

85 kilo: 1. Alik Shebzukhov (Rusya), 2. Ömer Ağtaş, 3. Emirhan Topal-Akhmedkhan Tembotov (Rusya)

100 kilo: 1. İsmail Nirov (Rusya), 2. Abdurrahman Öz, 3. Bora Demircin-Berkan Kılıçsallayan

Erkekler grekoromen

42 kilo: 1. Furkan Üçoluk, 2. Adlan Askarov (Kazakistan), 3. Yusuf Ercüyel-Dauren Amikhan (Kazakistan)

46 kilo: 1. Mükremin Aktaş, 2. Abramashvili Gurami (Gürcistan), 3. Bukpanov Milbek (Kazakistan)-Kuandykov Yerzhan (Kazakistan)

50 kilo: 1. Mert İlbars, 2. Bünyamin Eşoğlu, 3. Omar Nurlan (Kazakistan)-Sultan Assetuly (Kazakistan)

54 kilo: 1. Hamza Alaca, 2. Oğuzhan Çavdal, 3. Tahsin Çetin-Davket Temirzhanov (Kazakistan)

58 kilo: 1. Ananidze Khicwa (Gürcistan), 2. Mustafa Yıldırım, 3. Ivo Iliev (Bulgaristan)-Beka Gurili (Gürcistan)

63 kilo: 1. Rakhat Sagmbay (Kazakistan), 2. Beka Beshidze (Gürcistan), 3. Samat Seilhanuly (Kazakistan)-Goga Pertakhia (Gürcistan)

69 kilo: 1. Umur Aybey, 2. Igusupov Adam (Rusya), 3. Hacı Ömer Yıldırım-Mukhamed Shynggys (Kazakistan)

76 kilo: 1. Istvan Takacs (Macaristan), 2. Ubeyid Karamuk, 3. Ardahan Şahin-Serkan Tosun

85 kilo: 1. Alex Gergu Szoke (Macaristan), 2. Luka Khutssihvili (Gürcistan), 3. Furkan Dursun-Yeleman Ayup (Kazakistan)

100 kilo: 1. Balint Vatzi (Macaristan), 2. Guriyev Asset (Kazakistan), 3. Hamza Bakır-Mehmet Atıcı

Güreş: 20. Uluslararası Zafer Turnuvası

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor Güreş: 20. Uluslararası Zafer Turnuvası - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Ankaragücü teknik direktör Fuat Çapa ile yollarını ayırdı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu: Alaattin Çakıcı devlet adamıdır, ağabeyim hastadır Hollanda diken üstünde! Henüz koronavirüs salgını bitmeden kuş gribi patlak verdi Oyuncu Sean Connery'nin ölüm haberini yeni duyan Rasim Ozan Kütahyalı kendine kızdı: Allah benim belamı versin Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın