Güreş - Son Dakika

Güreş

05.01.2012 14:40
Güreş, System.String[]

Malatya Gençler Serbest Güreş İl Seçmeleri yapıldı.

Malatya Gençler Serbest Güreş İl Seçmeleri yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen organizasyon, Atatürk Kız Lisesi Spor Salonunda yapılan final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Seçmelerde 46 kiloda Muhammet Şahin, 50 kiloda Furkan Sucu, 55 kiloda İbrahim Kara, 60 kiloda Furkan Meriç, 66 kiloda Onur Özata, 74 kiloda İbrahim Kankılıç, 84 kiloda Murat Benli, 96 kiloda Mehmet Sığırtmaç, 120 kiloda Yakup Çelik birinci oldu.

Okullar arasında ise Spor Lisesi 57 puanla birinciliği, Darende Lisesi 46 puanla ikinciliği, Doğanşehir Lisesi de 41 puanla üçüncülüğü elde etti.

Müsabakalar sonunda kilolarında dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi. Güreş İl Temsilcisi Hasan Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17-18 Yaş Grubu Gençler Serbest Güreş İl Seçmelerini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kilolarında birinci olan sporcuların grup şampiyonasına katılacağını ifade eden Aslan, "Gruplarda ilk 4'e girenler ise Türkiye Şampiyonası'nda Malatya'yı temsil edecek" dedi.

- MALATYA


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti