Güreş - Son Dakika

Güreş

05.01.2012 14:40
Güreş, System.String[]

Malatya Gençler Serbest Güreş İl Seçmeleri yapıldı.

Malatya Gençler Serbest Güreş İl Seçmeleri yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen organizasyon, Atatürk Kız Lisesi Spor Salonunda yapılan final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Seçmelerde 46 kiloda Muhammet Şahin, 50 kiloda Furkan Sucu, 55 kiloda İbrahim Kara, 60 kiloda Furkan Meriç, 66 kiloda Onur Özata, 74 kiloda İbrahim Kankılıç, 84 kiloda Murat Benli, 96 kiloda Mehmet Sığırtmaç, 120 kiloda Yakup Çelik birinci oldu.

Okullar arasında ise Spor Lisesi 57 puanla birinciliği, Darende Lisesi 46 puanla ikinciliği, Doğanşehir Lisesi de 41 puanla üçüncülüğü elde etti.

Müsabakalar sonunda kilolarında dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi. Güreş İl Temsilcisi Hasan Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17-18 Yaş Grubu Gençler Serbest Güreş İl Seçmelerini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kilolarında birinci olan sporcuların grup şampiyonasına katılacağını ifade eden Aslan, "Gruplarda ilk 4'e girenler ise Türkiye Şampiyonası'nda Malatya'yı temsil edecek" dedi.

- MALATYA

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama