Son Dakika Haberleri: Güreş Milli Takımı'nda Şampiyona Kadrosu Açıklandı

Güreş Milli Takımı'nda Şampiyona Kadrosu Açıklandı

11 ay önce

,Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, güreşe yapılan yatırımların, hayata geçirilen projelerin meyvelerini aldıklarını ve son yıllarda Türk güreşinin zirveye çıktığını ifade ederek "Güreşçilerimiz eskiden olduğu gibi yeniden madalya umudu haline geldi.

Güreş Milli Takımı'nda Şampiyona Kadrosu Açıklandı, System.String[]
,

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, güreşe yapılan yatırımların, hayata geçirilen projelerin meyvelerini aldıklarını ve son yıllarda Türk güreşinin zirveye çıktığını ifade ederek "Güreşçilerimiz eskiden olduğu gibi yeniden madalya umudu haline geldi. İnşallah sporcularımız Dünya Şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil edeceklerine ve özellikle madalya rekoru kırmak için mindere çıkacaklarına inanıyorum" dedi.

Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası 21-26 Ağustos tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek. Milli güreşciler Şampiyonadaki 24 sıkletin 23'ünde ülkemizi temsil edecek. 21-22 Ağustos'ta Grekoromen Güreş A Milli Takımı, 23-24 Ağustos'ta Kadınlar Serbest Güreş A Milli Takımı ve 25-26 Ağustos'ta Serbest Güreş A Milli Takımı mindere çıkacak.

"OLİMPİYATTAN SONRAKİ EN BÜYÜK ORGANİZASYON"

Konuyla ilgili konuşan Başkan Musa Aydın, Dünya Şampiyonalarının Olimpiyatlardan sonraki en büyük şampiyona olduğuna dikkat çekerek "Türkiye Milli Takımlarımız sene başından bu yana çok iyi hazırlandılar. Verimli kamp dönemi geçirdiler. Türkiye Güreş Federasyonu olarak sporcularımız için her türlü imkanı sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz" diye konuştu. 

"2 YILDIR HER KATILDIĞIMIZ ŞAMPİYONADA REKOR KIRDIK"

"2 yıldır sporcularımız çok iyi bir ivme yakaladı" diyen Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti: "2015 yılında göreve geldiğimden bu zamana kadar Türk güreşinde çok güzel işler yaptık. Güreşe yaptığımız yatırımlar, hayata geçirdiğimiz projelerin meyvesini aldık ve almaya devam ediyoruz. Şunu söyleyebilirim Türk güreşi tarihinin zirvesine çıktı. Bakınız 2015 Dünya Şampiyonasında 3 altın 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan milli takımımız 18 yıl aradan sonra bir rekora imza attı. Hemen arasından 2016 yılında Rio Olimpiyat Oyunlarında 1 altın 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile 52 yıl aradan sonra tarihi bir rekor kırdık. Geçtiğimiz aylarda yapılan Avrupa Şampiyonasında 5 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile 68 yıl aradan sonraki en iyi başarıyı elde ettik. Tabi bu başarıları üst üste koyduğumuzda çok şükür ülkemize, milletimize büyük gururlar yaşatmaya devam ediyoruz."

"RUHU YAKALADIK"

Sporcularımızla, teknik ekibimizle aramıza bir takım ruhu yakaladık ve bunu mindere yansıttık. Ben şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; eğer takımlarımız böyle giderlerse 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında bambaşka bir güreş takımı göreceğiz."

Başkan Aydın, konuşmasının sonunda Dünya Şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek olan sporculara başarı dileklerinde bulundu. 

DÜNYA ŞAMPİYONASI KADROSU

Dünya Şampiyonasına gidecek olan milli takım kadrosu şöyle:

Serbest Stil (FS)

Teknik direktör: Yüksel Şanlı

57 kilo: Süleyman Atlı

61 kilo: Cengizhan Erdoğan

65 kilo: Mustafa Kaya

70 kilo: Yakup Gör

74 kilo: Soner Demirtaş

86 kilo: Selim Yaşar

97 kilo: Rıza Yıldırım

125 kilo: Taha Akgül

Grekoromen stil (GR)

Teknik direktör: Salih Bora

59 kilo: Hammet Rüstem

66 kilo: Atakan Yüksel

71 kilo: Murat Dağ

75 kilo: Fatih Cengiz

80 kilo: Aslan Atem

85 kilo: Metehan Başar

98 kilo: Fatih Başköy

130 kilo: Rıza Kayaalp

Kadınlar Serbest Stil (FW)

Teknik direktör: Efrahim Kahraman

48 kilo: Evin Demirhan

53 kilo: Sümeyye Sezer Zeybek

55 kilo: Bediha Gün

58 kilo: Ayşe Vatansever

60 kilo: Derya Bayhan

63 kilo: Hafize Şahin

75 kilo: Yasemin Adar - İstanbulKaybolan Minik Leyla'yı Arama Çalışmalarına Kadavra ve Ceset Arama Köpekleri de Katıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Seçim Zaferi İsrail Meclisini Karıştırdı

Fatih Portakal'dan Muharrem İnce'ye Sert Sözler: Yaptığınız Kaybetme Psikolojisi Sonucu