Gürsu'lu gençler ufuklarını genişletiyor - Son Dakika

Gürsu'lu gençler ufuklarını genişletiyor

09.04.2021 10:28
Gürsu'lu gençler ufuklarını genişletiyor, System.String[]

Gürsu Belediyesi, gençlerin ufuklarını genişleterek gelişimlerini sağlamaları yolunda Gürsulu gençler desteklemeyi sürdürüyor.

Gürsu Belediyesi Eurodesk Temas Noktası, gençlerin dünya çapında gelişmişlik düzeyine ulaşmalarını sağlamak amacıyla faaliyetler gerçekleştiriyor.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından, Türkiye genelinden Eurodesk Temas Noktaları'nın katılımıyla

düzenlenen ve5 gün süren eğitimlere katılan Gürsu Belediyesi Eurodesk Temas Noktası, Gürsu gençliğini temsil etti.

"Gençlik Bilgilendirmelerinde Tasarım Odaklı Planlama Eğitimi " konulu programda gençler;

tasarım odaklı teorik bilgilerini uygulamalı örnekler üzerinden değerlendirme imkanı buldular.

"Gençlerimizin ufuklarının enginliğiyle elde edecekleri başarılara bir nebze de olsa katkı sunmuş olmak bizim dileğimiz" diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Geleceğimizin teminatı gençlerimizi, dünya çapında vizyon geliştirmeleri ve çağın gelişimlerine uyum sağlamaları konularında destekliyoruz. Bu bağlamda gençlerimize yol göstererek ilçemiz ve ülkemiz için ürettikleri düşünceleri hayata geçirmelerine yardım ediyoruz. Gençlerimizin gelişimini sağlamak amacıyla oluşturduğumuz Eurodesk Temas Nokta'mız sayesinde, gençlerimizin dünya çapında vizyon geliştirmelerini sağlıyoruz. Gençlerimizin tertemiz ve koşullanmamış duygu ve düşünceleriyle ürettikleri her fikrin ilçemiz ve ülkemizin geleceği için bir ışık olacağına inanıyoruz. Onlar yeter ki üretsin bizler her zaman yanlarında oluruz" dedi.

Kurumların kapasitelerinin ve deneyimlerinin artırılmasına yönelik eğitimlerin de verildiği program kapsamında, gençlerin sorunları değerlendirilirken, fikir üretme, empati kurma, ihtiyacı tanımlama, model üretme, test etme ve hizmet sağlama başlıklarında da eğitim verildi.

Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yıldırım ve Gürsu Belediyesi Eurodesk Temas Noktası İrtibat Kişisi Bilal Demir'in de katıldığı programda, Gürsu Belediyesi'nce gerçekleştirilen gençlik ve eurodesk çalışmaları hakkında da bilgiler sunuldu.

Gençler program kapsamında düzenlenen tarihi Bursa gezisiyle de Bursa'yı tanıma imkanı buldu.

Gürsu'lu gençler ufuklarını genişletiyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Gürsu'lu gençler ufuklarını genişletiyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İngiliz basını, Leicester'ın Atilla Szalai için Fenerbahçe'ye teklif yaptığını duyurdu İngiliz basını, Leicester'ın Atilla Szalai için Fenerbahçe'ye teklif yaptığını duyurdu 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı Üç yıllık Ali Koç döneminde Fenerbahçe'nin gelirleri dibe vurdu Üç yıllık Ali Koç döneminde Fenerbahçe'nin gelirleri dibe vurdu Çin'de e-ticaret şirketi Alibaba'ya 2,8 milyar dolar ceza kesildi Çin'de e-ticaret şirketi Alibaba'ya 2,8 milyar dolar ceza kesildi Akdeniz'de zehirli trakonya balığı tehlikesi! Sadece teması bile hastanelik ediyor Akdeniz'de zehirli trakonya balığı tehlikesi! Sadece teması bile hastanelik ediyor Hande Sarıoğlu'ndan Ahmet Hakan'a sert tepki: Beni tanısaydı dans ederken ağzının suyu akardı Hande Sarıoğlu'ndan Ahmet Hakan'a sert tepki: Beni tanısaydı dans ederken ağzının suyu akardı İlginç tasarımıyla dikkat çeken bu motosikletin dünyada eşi benzeri yok İlginç tasarımıyla dikkat çeken bu motosikletin dünyada eşi benzeri yok Pes dedirten yöntem! Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını 'rezervasyonla' deldiler Pes dedirten yöntem! Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını 'rezervasyonla' deldiler