Güven Timleri Bankalarda Kamp Kurdu - Son Dakika

Güven Timleri Bankalarda Kamp Kurdu

12.01.2012 11:33
Güven Timleri Bankalarda Kamp Kurdu, System.String[]

Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı güven timleri Antakya'da bir telefon dolandırıcılığını daha önlemeyi başardı.

Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı güven timleri Antakya'da bir telefon dolandırıcılığını daha önlemeyi başardı. Kendini polis olarak tanıtan bir şahıs Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Tayfur Sökmen Köyünde çiftçilik yapan 52 yaşındaki Mehmet S.'yi cep telefonundan arayarak Diyarbakır'dan Ali Vural ve Adem Gök adındaki şahısların, kişisel bilgilerini kullanılarak terör örgütü PKK'ya bir bankanın Antakya şubesinden 100 bin TL kredi çektiklerini söyledi. 100 bin liranın ellerinde bulunduğunu belirten ve kendini polis olarak tanıtan telefondaki şahıs, bu işten kurtulabilmesi için Mehmet S'ye cebinde ne kadar nakit varsa vereceği hesap numarasına yatırmasını ve o paralarla ellerinde bulunan paraların seri numaralarını karşılaştıracaklarını söyleyip vatandaşı ikna etti.

Arkadaşı Hikmet A. ile birlikte kredinin çekildiği iddia edilen banka şubesine gelen Mehmet S. Bankamatikten kendisine verilen hesap numarasına 800 TL yatırdı. Mehmet S'nin telaşlı hali, bu tür dolandırıcılıkları önlemek amacı ile banka şubelerinin önüne kamp kuran güven timlerinin dikkatini çekti. Mehmet S'ye kendilerini tanıtan güven timleri olayı anlayınca vatandaşın daha fazla dolandırılmasını önledi.

Geçimini çiftçilik yaparak kazandığını belirten Mehmet S. olaydan 3 gün önce emniyet müdürlüğünden gelen bu tür dolandırıcılıklara uyarı niteliğindeki mesaja rağmen böyle bir hata yaptığını söyledi.

Kendisini telefonla arayan şahsın TC kimlik nosunu bildiğini bunun üzerine telaşa kapıldığını belirten Mehmet S., "Bana bankada hesabım olup olmadığını sordu bende yok dedim. Nakit paran var mı? deyince var dedim. Hesap numarası verdi ve bankamatikten cebimde ne kadar para varsa yatırmamı söyledi. Arkadaşımla buraya geldik, hatta parayı yatırırken, arkadaşım dolandırıldığımızı söyledi. Ama dinlemedim, o arada cebimde bulunan 2 bin 600TL'nin 800 TL'sını verilen hesap numarasına yatırdım. Eğer polis arkadaşlar gelmese hepsini yatıracaktım." dedi.

Kendisinin düştüğü hataya başkalarının düşmesini istemediğini belirten Mehmet S. "Benim TC kimlik numaramı bildikleri için ben telaşlandım. Aynı hataya başkaları düşmesin her türlü bilgi ellerinde olabilir. Böyle durumlarda polise başvursunlar" diye konuştu.Olayla ilgili soruşturma sürerken, Mehmet S.'nin dolandırıcılardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Öte yandan güven timlerinin bugüne kadar 30'a yakın dolandırıcılığı önlediği ve vatandaşın 400 bin TL'ye kadar parasını kurtardığı belirtildi.

Güven Timleri Bankalarda Kamp Kurdu
Güven Timleri Bankalarda Kamp Kurdu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Güven Timleri Bankalarda Kamp Kurdu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Deniz Türüç'ün Leipzig maçındaki performansı taraftarı ikiye böldü Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Deniz Akkaya ve Sevda Türküsev, görücü usulü evlilik konusunda canlı yayında birbirine girdi Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin