Güvenlik korucuları ihtiyaç duyulması halinde afetlerde görev alacak - Son Dakika

Güvenlik korucuları ihtiyaç duyulması halinde afetlerde görev alacak

04.04.2022 10:48

Güvenlik korucuları ihtiyaç duyulması halinde afetlerde görev alacakERZURUM Terörle mücadelede kapsamında büyük bir başarı sağlayan güvenlik korucuları, ihtiyaç duyulması halinde artık afetlerde de görev alacak.

Güvenlik korucuları ihtiyaç duyulması halinde afetlerde görev alacak

ERZURUM Terörle mücadelede kapsamında büyük bir başarı sağlayan güvenlik korucuları, ihtiyaç duyulması halinde artık afetlerde de görev alacak.

Erzurum'da Güvenlik Korucusu Yerel Destek Ekibi kuruldu. Ekipte, 50 güvenlik korucusu ile 10 rütbeli personel görev alacak. Afet ve Acil durum hallerinde etkin müdahale ve hızlı bir iyileştirme yapılabilmesi için afetler öncesinde planlama, tatbikat ve eğitimler gerçekleştiren AFAD, terörle mücadele büyük kahramanlık ve başarı gösteren güvenlik korucularını da eğitim kapsamına aldı.

Erzurum AFAD eğitmenleri tarafından İl Jandarma Komutanlığına bağlı Hınıs, Karaçoban, Tekman, Karayazı, Oltu, Horasan, Köprüköy, Pasinler, Çat, Şenkaya'da görev yapan 50 güvenlik korucusu ve 10 rütbeli personele, afet farkındalık, etik değerler ve çadır kurma eğitimleri verilerek bilgi ve becerileri geliştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları doğrultusunda AFAD Başkanlığınca gerçekleştirilen eğitimlere dahil edilen güvenlik korucuları, ihtiyaç duyulması halinde saha düzenlemesi, çadır kurulumu, lojistik depo gibi işlerinde görev alacaklar.

YORUMLAR
500
Kokusunu alan ayı aracın camlarını kırarak içindeki erzağı yedi Kokusunu alan ayı aracın camlarını kırarak içindeki erzağı yedi Tur otobüsü yolcu otobüsüne vurdu: Çok sayıda yaralı var Tur otobüsü yolcu otobüsüne vurdu: Çok sayıda yaralı var Faizi düşürmeye devam eden Merkez Bankası'ndan yeni adım! Bankalar katsayıya bağlı olacak Faizi düşürmeye devam eden Merkez Bankası'ndan yeni adım! Bankalar katsayıya bağlı olacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Güvenlik korucuları ihtiyaç duyulması halinde afetlerde görev alacak - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement