Güvenlik Şube Müdürleri, Afyonkarahisar'da Toplandı - Son Dakika

Güvenlik Şube Müdürleri, Afyonkarahisar'da Toplandı

7 yıl önce

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, emniyet mensuplarının, moral ve motivasyon bakımından desteklenmesi gerektiğini bildirdi.

Güvenlik Şube Müdürleri, Afyonkarahisar'da Toplandı, System.String[]

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Balkanlıoğlu, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Güvenlik Dairesi Başkanlığının, güvenlik hizmet politikalarını ve stratejilerini belirlemek, bilgi değişimi ve iş birliği sağlamak, güvenlik etkinliğini artırmak amacıyla Afyonkarahisar'da bir otelde düzenlediği toplantıda, bir ülkedeki emniyetin, sadece güvenlik güçleriyle yürütülemeyeceğini belirtti.

Huzuru sağlanmayan bir ülkede devletten bahsedilemeyeceğini ifade eden Balkanlıoğlu, "Devletin temel nizamı, temel dinamikleri, yasaları, mevzuatı ve yönetim şekli, güvenlik güçlerine yardımcı olmalıdır. Dolayısıyla güvenlik her şeyden önemlidir. Can ve mal güvenliği her birey için son derece önemli" ifadesini kullandı.

Balkanlıoğlu, bazı dış güçlerin, Türkiye'deki huzur ortamını bozma girişiminde bulunduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu dış güçler, memleketin huzur ve sükununu kaçırmaya çalışıyor. Mesela, basit bir gösteri gibi görünen olaylarda bile araya sızan terör örgütleri, ortalığı karıştırmak için birçok girişimde bulunuyor. Burada yapılan bir hata, ülke bazında kötü bir izlenime götürür. Bu nedenle planlama, organizasyon, soğukkanlılığı muhafaza, bilgi ve tecrübe sahibi olma, son derece önemli. Hatalar büyük maliyetlere sebep olabiliyor. Müdahaleler kaliteli, düzgün ve planlı olmalıdır. Bunun için de polislerimizin, moral ve motivasyona ihtiyaçları var, maddi ve manevi olarak desteklenmeleri gerekiyor. Çünkü, ülkemizin geleceği için çok önemli görevleri icra eden, yeri geldiğinde sabahlara kadar görev başında olan ve evden çıkarken ailesiyle helalleşen kamu görevlileri, sadece emniyet mensuplarımızdır."

Toplantıda, EGM Güvenlik Daire Başkanı Bekir Akarsu, Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Müjdat Karagöz ve 80 ilden güvenlik şube müdürleri ile birim amirleri hazır bulundu.
Son Dakika

Fütüristler cevapladı: Koronavirüs sonrası dünyayı neler bekliyor?
Canlı yayında tüyler ürperten iddia: Türkiye'deki vaka sayısı 600 ila 900 bin Son dakika: VakıfBank 305 milyon liralık kredi kartı borçlarını erteledi