Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor - Son Dakika

Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor

03.01.2012 15:28
Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor, System.String[]

Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik beldesine atıksu arıtma tesisi kurulacağı müjdesini verdi.

Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik beldesine atıksu arıtma tesisi kurulacağı müjdesini verdi.

Vali Şahin, Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu'nda düzenlediği değerlendirme toplantısında, Muğla'da, turistik ilçelerin tamamında atıksu arıtma tesisi bulunduğunu hatırlattı.

Şahin, Güvercinlik beldesine kurulması planlanan tesisin çalışmalarında sona gelindiğini belirterek, "Bodrum Kaymakamlığı 20 Ocak'ta tesisin ihalesini yapacak. Çevrenin korunması açısından önemli olan tesisin yapılmasından dolayı çok mutluyuz. Kaymakamlığımızın yapacağı tesis ihalesinin 120 günlük bir iş bitirme süresi var. Bu yıl çok önemli bir aksilik olmazsa turizm sezonuna tesisi yetiştireceğiz" dedi.

Tesisin faaliyete geçtiğinde 10 bin kişiye arıtma sağlayabildiğini kaydeden Fatih Şahin, şöyle konuştu:

"13 bin metrekarelik alanda kurulacak tesis, sistem olarak ileri arıtma, fiziksel, kimyasal ve biyolojik arıtma ünitelerinden oluşuyor. Sistem iki kademeli yani kış aylarında nüfus yarıya düştüğünde bir ünite, yaz aylarında nüfus arttığında ise iki ünite olarak çalışıyor. Ayrıca tesiste arıtılan su, kirlilik ve kalitesi kontrol yönetmeliğine göre uygun şartlara sahip."

- MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Derbi maçı sonrası Fenerbahçe taraftarının coşkusu stat çevresine taştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı