Güzellik Yarışmasına Katılan Müslüman Kız Ukayna'da 'Recm' ile Öldürülmüş - Son Dakika

Güzellik Yarışmasına Katılan Müslüman Kız Ukayna'da 'Recm' ile Öldürülmüş

31.05.2011 13:00
Güzellik Yarışmasına Katılan Müslüman Kız Ukayna'da 'Recm' ile Öldürülmüş, System.String[]

Ukrayna'da bir süreden bu yana kayıp olan 19 yaşındaki bir Müslüman Katya Koren'in güzellik yarışmasına katıldığı gerekçesiyle taşlanarak öldürüldüğü iddia edildi

Ukrayna'da bir süreden bu yana kayıp olan 19 yaşındaki bir Müslüman Katya Koren'in güzellik yarışmasına katıldığı gerekçesiyle taşlanarak öldürüldüğü iddia edildi.

İngiliz Dail Mail gazetesinde yer alan habere göre, Ukrayna'nın Crimea kasabasında oturan ve bir süreden bu yana akıbetinden haber alınamayan Katya Koren'in cesedi 1 hafta sonra evinin yakınlarındaki ormanlık alanda bulundu.

Soruştumayı yürüten cinayet masası dedektifleri, kasabada düzenlenen bir güzellik yarışması katılan Müslüman kızın, Şeriat yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle taşlanarak öldürüldüğünü ortaya çıkardı. Polis, cinayetle ilgili 3 Müslüman gencin gözaltına alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

Gözaltına alınan 3 şüpheliden 16 yaşındaki Bihal Gaziev, polisteki ifadesinde Müslüman olan Katya Koren'i güzellik yarışmasına katılarak Şeriat yasalarını ihlal ettiği için öldürdüklerini ve pişman olmadığını söyledi.

Güzellik Yarışmasına Katılan Müslüman Kız Ukayna'da 'Recm' ile Öldürülmüş

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Güzellik Yarışmasına Katılan Müslüman Kız Ukayna'da 'Recm' ile Öldürülmüş - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

ATM'lerden paralarını, boyu iki buçuk metreyi aşan karın üstüne oturarak çekiyorlar Son Dakika! Futbolseverlerin dört gözle beklediği Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin günü belli oldu Merve Boluğur, klip için yakışıklı erkek arayışına girdi Mesut Özil transferi için teşekkür etmek isteyen taraftar, Emre Belözoğlu'nun HGS borcunu ödedi Abdurrahman Dilipak koronavirüs aşılamasının durdurulması için mahkemeye başvurdu Cemiyet hayatının ünlü siması Kerem Dürüst, uyuşturucudan gözaltına alındı İstanbul'dan memleketleri Bitlis'e dönüp fabrika açan tekstilci iki kardeş 300 kişiye istihdam sağladı Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı