Hababam Sınıfı'nın Hayta İsmail'i hakaret davasından beraat etti - Son Dakika

Hababam Sınıfı'nın Hayta İsmail'i hakaret davasından beraat etti

2 ay önce

Hababam Sınıfı'nın Hayta İsmail'i Ahmet Arıman hakkında Gazeteci Mevlüt Yüksel'in şikayeti üzerine açılan dava karara bağlandı. Hakaret suçlamasıyla 2 yıla kadar hapsi istenen Arıman, beraat etti.

Gazeteci Mevlüt Yüksel'in şikayeti üzerine Hababam Sınıfı'nın Hayta İsmail'i Ahmet Arıman hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava karara bağlandı. İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada sanık Ahmet Arıman, müşteki Mevlüt Yüksel ile avukatı hazır bulundu.

Duruşmada söz alan sanık Ahmet Arıman, önceki savunmalarını tekrar ettiğini ve bulunla beraber beraatini talep ettiğini dile getirdi. Sanığın savunmasını tamamlanmasının ardından söz alan müşteki ile avukatı ise, sanığın cezalandırılmasını istediklerini belirtti.

CEZAYA YER OLMADIĞINA HÜKMEDİLDİ

Mahkeme, her ne kadar sanığın hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle yargılama yapılmışsa da müşteki Mevlüt Yüksel'in gece 01.00'den sonra yaptığı aramada, sanığın kendisine yapılan haksızlığa tepki olarak söz konusu sözleri söylediğinin anlaşıldığı belirtilerek ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Olay tarihinde sanık Ahmet Arıman'ın Mevlüt Yüksel'e "Sen geri zekalı mısın", "Sen nasıl gazeteci olmuşsun", "Seni gören de adam zanneder", "Çok manyak gördüm ama senin gibisini ilk defa gördüm" diye mesajlar attığı belirtilmişti.

İddianamede, dosyanın uzlaşmaya gönderildiği fakat iki tarafında uzlaşmayı kabul etmediği belirtilirken, sanık Ahmet Arıman'ın 'Hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Hababam Sınıfı'nın Hayta İsmail'i hakaret davasından beraat etti
Kaynak: Hürriyet


YORUMLAR


Son Dakika

Koronavirüsü hiçe sayan bir grup, Büyükçekmece'de parti düzenledi
Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Koronavirüse yakalanan 20 civarında polisimiz var Son Dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 büyükşehirde ticari taksilerin çalışma günlerine sınırlama getirildi