ABD'nin Kanada ve Meksika kara sınırları kasımda aşılı yolculara açılacak - Son Dakika

ABD'nin Kanada ve Meksika kara sınırları kasımda aşılı yolculara açılacak

13.10.2021 17:43
ABD'nin Kanada ve Meksika kara sınırları kasımda aşılı yolculara açılacak

NEW ABD, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını tamamlamış yabancı yolcular için Kanada ve Meksika sınırlarının gelecek ay açılacağını duyurdu.

NEW ABD, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını tamamlamış yabancı yolcular için Kanada ve Meksika sınırlarının gelecek ay açılacağını duyurdu.

ABD İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorkas, yaptığı açıklamada "Düzenli seyahate güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde devam etmek için adımlar atmaktan memnuniyet duyuyoruz." ifadesini kullandı.

ABD'nin, 19 ayın ardından Kanada ve Meksika'dan gelen tam aşılanmış yabancı yolcular için sınırlarını açacağını belirten Mayorkas, kararın ekonomik getirisi olacağını kaydetti.

Kara, demir ve deniz yoluyla ABD'ye girişi kapsayan söz konusu sınırların, kasım ayı içinde hangi gün açılacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Kovid-19 aşılarını tamamlamamış yabancı uyruklu yolcuların ilgili sınır kapılarından ABD'ye girişinin yasak olacağı, hava yoluyla giriş yapan yolculardan da girişte negatif test sonucu istenmeye devam edileceği belirtildi.

ABD'nin, Kanada ve Meksika'ya karadan sınır kapıları, salgının etkisini göstermeye başladığı mart 2020'den bu yana temel yolcu giriş çıkışları haricindekilere kapalı tutuyordu.

Sadece ABD vatandaşları, temel malzeme taşıyan kamyon şoförleri, sağlık çalışanları ve öğrenciler gibi seyahati zorunlu grupların geçişlerine izin veriliyordu.

Kanada, aşılarını yaptırmış ABD'den gelen yolcular için 9 Ağustos'tan itibaren sınırlarını açtığını duyurmuştu.

Meksika ise salgın boyunca ABD'den gelen yolculara sınırlarını kapatmamıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'nin Kanada ve Meksika kara sınırları kasımda aşılı yolculara açılacak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bülent Arınç: Önümü göremiyorum, ufkum daraldı! 08:58 Bülent Arınç: Önümü göremiyorum, ufkum daraldı! Son dakika altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Gram altın ne kadar? 29 Kasım altın fiyatları 08:53 Son dakika altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Gram altın ne kadar? 29 Kasım altın fiyatları Polis memurunun cesedi Üsküdar sahilinde bulundu! Silahla vurulmuş! 08:33 Polis memurunun cesedi Üsküdar sahilinde bulundu! Silahla vurulmuş!
Erdal Özyağcılar'dan Aslıhan Karalar'a övgü: Mesleğine yüreğini koymuş bir meslektaşımla tanışmak beni mutlu etti 08:00 Erdal Özyağcılar'dan Aslıhan Karalar'a övgü: Mesleğine yüreğini koymuş bir meslektaşımla tanışmak beni mutlu etti Ronaldo soyunma odasında hüngür hüngür ağladı 07:52 Ronaldo soyunma odasında hüngür hüngür ağladı Asgari ücrette kritik dönem başlıyor! Milyonların gözü 1 Aralık'taki ilk toplantıda 07:20 Asgari ücrette kritik dönem başlıyor! Milyonların gözü 1 Aralık'taki ilk toplantıda
Serdar Ortaç'ın eski eşi Chloe Loughnan, bornozlu pozunu sosyal medya hesabından paylaştı 23:14 Serdar Ortaç'ın eski eşi Chloe Loughnan, bornozlu pozunu sosyal medya hesabından paylaştı Tanju Özcan'dan gündem yaratacak sözler: Suriyeliler İstanbul mafyası olacak 22:12 Tanju Özcan'dan gündem yaratacak sözler: Suriyeliler İstanbul mafyası olacak
Advertisement