"Ankara Anlaşması" sergisi başkentte 23 Kasım'a kadar görülebilecek - Son Dakika

"Ankara Anlaşması" sergisi başkentte 23 Kasım'a kadar görülebilecek

26.10.2021 17:40
"Ankara Anlaşması" sergisi başkentte 23 Kasım'a kadar görülebilecek

Başkentte, Ankara Anlaşması'nın 100'üncü yılı dolayısıyla açılan sergi 23 Kasım'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Başkentte, Ankara Anlaşması'nın 100'üncü yılı dolayısıyla açılan sergi 23 Kasım'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Türkiye Fransız Kültür Merkezi (Institut français Türkiye) tarafından Ankara Anlaşması'nın 100'üncü yılı dolayısıyla Ankara Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sergi düzenlendi.

Ankara Anlaşması'nın içeriği ve imzalandığı dönem hakkında bilgilerin yer aldığı sergi 23 Kasım'a kadar sürecek.

Açılışı dün yapılan sergide Institut français Türkiye'nin, Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü (IFEA) ile birlikte "Ankara Anlaşması: Bağlam, Müzakere ve Sonuçlar" başlıklı kolokyum düzenlendi.

Kolokyum'da IFEA Müdürü Bayram Balcı, Antalya Bilim Üniversitesi'nden Mesut Uyar, IFEA'dan Jean-François Pérouse ve Claire Le Bras, Sinan Kuneralp ve Collège de France'dan Henry Laurens'in Ankara Anlaşması'nın farklı yönlerini ve ikili ilişkiler ile bölge üzerindeki etkilerini tartıştı.

Sergi ayrıca Institut français İstanbul'da 5 Kasım - 23 Aralık ve Institut français İzmir'de 2 Kasım - 31 Aralık arasında ziyarete açık olacak.

YORUMLAR
500
Amasyalı Ela Türkiye üçüncüsü oldu Amasyalı Ela Türkiye üçüncüsü oldu Bedirhan Kaya taekwondoda Türkiye 3.'sü oldu Bedirhan Kaya taekwondoda Türkiye 3.'sü oldu Tekvandoda Anadolu Yıldızlar Ligi Finalleri, Ankara'da yapıldı Tekvandoda Anadolu Yıldızlar Ligi Finalleri, Ankara'da yapıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Ankara Anlaşması' sergisi başkentte 23 Kasım'a kadar görülebilecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement