Çatak Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu - Son Dakika

Çatak Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu

04.10.2021 17:35
Çatak Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu

Çatak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu.

Çatak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu.

İlçede çocuk ve gençlerin daha kaliteli eğitim alması ve kendilerini daha iyi geliştirebilmelerine olanak sağlamak için çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda merkezde açılan robotik kodlama atölyesinde ilkokul öğrencilerine eğitim verilmeye başlandı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, kurumun bilişim laboratuvarında kurulan atölyede bilişim teknolojileri öğretmeni Burcu Akbulut tarafından, merkez okullarından başvuru yapan öğrencilere haftanın 5 günü saat 14.00-17.00 arası eğitim verileceğini söyledi.

Çocuklar ilk etapta basitleştirilmiş kodlama yöntemleriyle eğlenerek kodlamayı öğreneceğini belirten Manto, "Öğrenciler, ders saati dışında kalan zamanlarını açılan robotik kodlama eğitimi sonunda kendi oyunlarını programlayıp, robot yapabilecek. Başarılı olan öğrenciler arasından oluşturulacak robot takımı ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilecek." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çatak Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı 16:52 İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı 15:35 Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! 14:41 Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim 14:10 Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan 13:58 Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan "Yemeksepeti" hakkında inceleme
Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! 13:36 Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor 12:56 Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor
Advertisement