Çin'den tepki çeken karar! Apple Store'dan Kuran ve İncil uygulamalarını kaldırdılar - Son Dakika

Çin'den tepki çeken karar! Apple Store'dan Kuran ve İncil uygulamalarını kaldırdılar

15.10.2021 23:28

Kur'an-ı Kerim ve İncil okuma ve dinleme uygulamalarının yapımcıları, uygulamalarının Çin hükümetinin talebi üzerine ülkedeki Apple Store'dan kaldırıldığını duyurdu. Yapımcılar bu kaldırılmanın nedeniyle alakalı olarak hükümetten daha fazla bilgi talep ederken, ABD'li Apple şirketinden de konuya dair bir açıklama yapılmadı. Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi ise şirketi, Çin'in Müslümanlara ve diğer din mensuplarına yönelik "zulmüne yardım etmek"le suçladı.

Amazon'un sesli kitap hizmeti Audible ile İslam ve Hristiyanlığın kutsal kitaplarını okumak için kullanılan bazı telefon uygulamaları, Çin anakarasındaki Apple Store'dan kaldırıldı. Audible, bugün yaptığı açıklama ile uygulamanın "izin gereklilikleri" nedeniyle geçen ay Çin anakarasındaki Apple Store'dan kaldırıldığını bildirdi.

ÇİN HÜKÜMETİNİN TALEBİ ÜZERİNE KURAN UYGULAMASI KALDIRILDI

Kur'an-ı Kerim ve İncil okuma ve dinleme uygulamalarının yapımcıları, uygulamalarının hükümetin talebi üzerine Apple'ın Çin merkezli mağazasından kaldırıldığını açıklarken, ABD'li şirketten ise henüz açıklama yapılmadı.

"Quran Majeed" uygulamasını yapan Pakistan Veri Yönetim Hizmetlerinden yapılan açıklamada, Çinli yetkililerden konuya ilişkin daha fazla bilgi bekledikleri belirtildi. Karaçi merkezli şirketin uygulamasının Çin'de yaklaşık 1 milyon ve dünya çapında yaklaşık 40 milyon kullanıcısı bulunuyor.

İNCİL UYGULAMASI DA KALDIRILDI

Ayrıca, bir İncil uygulamasının yapımcısı da özel izne ihtiyaç duyulduğu nedeniyle uygulamasını Çin'deki Apple mağazasından kaldırdığını söyledi. Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi'nden (CAIR) yapılan açıklamada Apple şirketi, Çin'in Müslümanlara ve diğer din mensuplarına yönelik "zulmüne yardım etmek"le suçlandı.

Çin'den tepki çeken karar! Apple Store'dan Kuran ve İncil uygulamalarını kaldırdılar

Kaynak: AA

Son Dakika Teknoloji Çin'den tepki çeken karar! Apple Store'dan Kuran ve İncil uygulamalarını kaldırdılar - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kağıthane'de lodos dehşeti! Çatı anne ile oğlunun üstüne uçtu 10:05 Kağıthane'de lodos dehşeti! Çatı anne ile oğlunun üstüne uçtu İstanbul'da deniz ulaşımında aksamalar yaşanıyor! 10:00 İstanbul'da deniz ulaşımında aksamalar yaşanıyor! Fuhuş çetesine VİP 1 Operasyonu! Katalog olarak göndermişler 09:39 Fuhuş çetesine VİP 1 Operasyonu! Katalog olarak göndermişler Köpek havlayınca hırsız yakayı ele verdi! 08:41 Köpek havlayınca hırsız yakayı ele verdi! Onur Bay'dan ayrılan Dilara Aksüyek yeni sevgilisiyle görüntülendi 08:29 Onur Bay'dan ayrılan Dilara Aksüyek yeni sevgilisiyle görüntülendi Meteoroloji uyardı! Lodos bugün de devam edecek 08:25 Meteoroloji uyardı! Lodos bugün de devam edecek
Son Dakika! İzmir Urla'da 5.1 büyüklüğünde deprem 07:39 Son Dakika! İzmir Urla'da 5.1 büyüklüğünde deprem İstanbul'da korkutan görüntüler! Fırtına, bir binanın çatısını kağıt gibi uçurdu 16:46 İstanbul'da korkutan görüntüler! Fırtına, bir binanın çatısını kağıt gibi uçurdu
Advertisement