"Craftistanbul El Sanatları" Fuarı yarın açılacak - Son Dakika

"Craftistanbul El Sanatları" Fuarı yarın açılacak

05.10.2021 15:12
"Craftistanbul El Sanatları" Fuarı yarın açılacak

2. Craftistanbul El Sanatları Fuarı, 6-10 Ekim tarihleri arasında Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

2. Craftistanbul El Sanatları Fuarı, 6-10 Ekim tarihleri arasında Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Atis Fuarcılık tarafından "Kardeş Ülke Endonezya" temasıyla düzenlenen uluslararası fuarda, 130 katılımcı ve 400'den fazla sanatçı yer alacak.

İlki 2019'da gerçekleştirilen fuara Endonezya'nın yanı sıra Kırgızistan, Moldova, Azerbaycan, Filipinler, Polonya, İran, Mısır ve Afrika ülkelerinden el sanatçıları da katılacak.

Craftİstanbul'da bu alanda eğitim verenler, tasarımcılar, araç gereç ve malzeme sağlayan veya üretime katkıda bulunanlar, el sanatları ustaları, genç usta adayları, el sanatı konusunda uğraş veren bütün kesimler temsil edilecek.

Fuara kalkınma ajansları, belediyeler, vakıflar, dernekler, kooperatifler ve birlikler de kendi bünyelerindeki ustalarla katılacak.

Üniversiteler ve Olgunlaşma Enstitüleri de eğitim sürecindeki işlerini, projelerini fuarda sergileyecek, sözlü anlatımlar ve uygulamalar yaparak sanatlarıyla ilgili bilgiler sunacak.

Fuarda aktiviteler de yer alacak

El sanatları ustalarının sergi ve ürün gösterileri, el sanatlarının, yöresel giysilerin ve kumaşların ana tema olarak kullanıldığı defileler ve dans gösterileri, el sanatlarının üretimi, tanıtımı ve satışı konusunda konferanslar, sohbet toplantıları, workshoplar, müzik dinletileri ve ikili görüşmeler gerçekleştirilecek. Sergilenen ürünlerin önemli kısmı satışa açık olacak.

Fuar yarın Polonyalı sanatçı Monika Bulanda'nın Türk müzik aletleri ve türkülerinden oluşan etnik konseriyle başlayacak. Açılış programında Fethiye Belediyesinin Likya Kadın Girişimi Kooperatifiyle hazırladığı "Dünden Bugüne Dastar" defilesi, açılış konuşmaları, ödül töreni ve Endonezya dans gösterisi yapılacak.

Craftİstanbul 2021 yılı "El Sanatçısı Onur Ödülü" geçen yıl vefat eden Mehmet Kabaş'a ve "El Sanatı Kurum Onur Ödülü" Sivrihisar Belediyesi Kilim Müzesi'ne verilecek.

Craftİstanbul'da 80 civarında ürün workshop'u yanı sıra Hacettepe Üniversitesi fuar boyunca 9 yabancı, 3 Türk seramik sanatçısının katılımıyla "Uluslararası Macsabal İpek yolu Sempozyumu"nu gerçekleştirecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Craftistanbul El Sanatları' Fuarı yarın açılacak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: İstanbul'da koku paniği! İGDAŞ açıklama yaptı 20:52 Son Dakika: İstanbul'da koku paniği! İGDAŞ açıklama yaptı
Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 185 kişi vefat etti, 19 bin 357 yeni vaka tespit edildi 20:06 Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 185 kişi vefat etti, 19 bin 357 yeni vaka tespit edildi Eşi tarafından bardağına koyulan çamaşır suyunu içen şahıs hastanelik oldu 16:00 Eşi tarafından bardağına koyulan çamaşır suyunu içen şahıs hastanelik oldu 2485'ten geldiğini iddia eden adamın anlattıkları ürküttü: 25 Aralık 2021'de hayatımız kökten değişecek 15:32 2485'ten geldiğini iddia eden adamın anlattıkları ürküttü: 25 Aralık 2021'de hayatımız kökten değişecek Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı 15:16 Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı 14:14 Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı Anne, kızının odasının fotoğrafını çekip paylaştı! Yatak detayı nedeniyle sosyal medya ayağa kalktı 12:51 Anne, kızının odasının fotoğrafını çekip paylaştı! Yatak detayı nedeniyle sosyal medya ayağa kalktı Bircan Bali ifşa edilen özel fotoğrafları hakkında konuştu: Bence öpün ilişki öpüşünce güzel 12:31 Bircan Bali ifşa edilen özel fotoğrafları hakkında konuştu: Bence öpün ilişki öpüşünce güzel
Advertisement