Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı - Son Dakika

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı

08.10.2021 17:36

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gaziantep'te hayırseverler tarafından yapımına başlanılan Gençlik Merkezi'nin temel atma töreni ile TDV Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nun açılış törenlerine katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı

GAZİANTEP - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gaziantep'te hayırseverler tarafından yapımına başlanılan Gençlik Merkezi'nin temel atma töreni ile TDV Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nun açılış törenlerine katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gaziantep'te hayırseverler tarafından yapımına başlanılan Gençlik Merkezi'nin temel atma töreni ile TDV Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nun açılış törenlerine katıldı. Prof. Dr. Erbaş'a Gaziantep Valisi Davut Gül, Milletvekili Derya Bakbak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve diğer protokol üyeleri eşlik etti.

"Doğumdan ölüme vatandaşlarımızın yanındayız"

Şahinbey ilçesine bağlı Yeditepe Mahallesi'nde hayırseverler tarafından yapımına başlanan 'Gençlik Merkezi'nin temel atma töreninde konuşan Erbaş, Türkiye'deki öğrenci sayınsın 140 ülkenin nüfusundan fazla olduğuna dikkat çekti. Diyanet'in her alanda herkesin yanında olduğunu belirten Erbaş, "Anayasanın bize vermiş olduğu görevle, din konusunda aydınlatma görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Gaziantep'in en ücra köşesindeki köyünde bile imamımız var, hocamız var. İmamlarımız çocuklarımızın doğduğu andan itibaren yanında. Sağ kulağına ezan okuyarak, sol kulağına kamet getirerek, kulağına ismini okuyarak ve duasını yaparak adeta hayata onunla birlikte başlıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın böyle bir farkı var. Rabbimiz bizi Peygamber varisi olarak görevlendirmiş böyle bir lütufta bulunmuş" dedi.

"Toplumun her kesiminden insanımızı doğru dini bilgi ile eğitmeye çalışıyoruz"

Doğru bilgiler ile insanların eğitilmeye çalışıldığını kaydeden Erbaş, "Toplumumuzun her kesiminden insanımızı doğru dini bilgi ile eğitiyor, bilgilendirmeye çalışıyoruz Elhamdülillah. Bütün yapmış olduğumuz bu hizmetler Camii hizmetleri, Cami dersleri, Kur'an Kursu hizmetlerinin yanında bir de gençlik hizmetlerimiz var. Bugün, ülkemizin bütün illerinde bütün ilçelerinde gençlik koordinatörlerimizle adeta gençlerimizi kucaklıyoruz. Hiç ayrım yapmadan saflarımıza herkesin girmesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Gençlik bizim için en büyük zenginlik"

Türkiye'de 30 milyon öğrencinin bulunduğunu belirten Erbaş, "20 milyona yakın orta dereceli okullarda, 10 milyona yakında açık öğretimler ile beraber üniversitelerimizde öğrencimiz var. Dünyanın 140 kadar ülkesinin nüfusu 25-30 milyonun altında, bizim öğrenci sayımız demek ki bu kadar iyi, bu kadar bir zenginlik veriyor bize. Bu bizim için en büyük zenginlik. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak tüm müftülüklerimizle, il müftülerimiz, ilçe müftülerimiz 150 bine yakın hocamızla, Kur'an Kursu öğretmenlerimizle, imamlarımızla birlikte çocuklarımıza gençlerimize ailelerimize hizmet etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Vali Gül ve Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu da yaptıkları konuşmada, hayırsever ailelere teşekkür ederek kentin manevi iklime kavuşmalarında büyük emekleri olduklarını dile getirdiler.

Erbaş, TDV Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nun da açılışını yaptı

Temel atma törenin ardından Şehitkamil ilçesine bağlı Batıkent Mahallesinde yapımı tamamlanan TDV Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nun da açılışını gerçekleştiren Erbaş'ın programı basına kapalı olarak devam etti.

Erbaş, öğle saatlerinde de Şahinbey ilçesindeki Ulu Cami'de cemaate Cuma Namazı kıldırarak hutbe de irad etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gaziantep'te temel atma ve açılış törenlerine katıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı 16:52 İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı 15:35 Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! 14:41 Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim 14:10 Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan 13:58 Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan "Yemeksepeti" hakkında inceleme
Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! 13:36 Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor 12:56 Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor
Advertisement