Emniyet, Batı Karadeniz'deki sel felaketinin belgeselini hazırladı! Mücadeleye yüreğini koyanlar anlattı - Son Dakika

Emniyet, Batı Karadeniz'deki sel felaketinin belgeselini hazırladı! Mücadeleye yüreğini koyanlar anlattı

16.10.2021 19:19

Kastamonu, Sinop ve Bartın'da 11 Ağustos tarihinde meydana gelen ve 82 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sel afetiyle ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir belgesel hazırlandı. Emniyet'in sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda afet sırasındaki müdahale anlarına ilişkin görüntüler de kullanıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kastamonu, Sinop ve Bartın'da 11 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen sel afetiyle ile ilgili bir belgesele imza attı. Videoda, afette görev alan Emniyet personeline ve onların yaşadıklarına yer verildi.

AFET SIRASINDA MÜDAHALE ANLARINA İLİŞKİN GÖRÜNTÜLER KULLANILDI

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesaplarından paylaşılan belgesel çalışmada, yaşanan sel ve müdahale anlarına ilişkin görüntüler de kullanıldı. Video, emniyetin hesaplarından "sel afeti ile yüreğini ortaya koyarak mücadele eden ve milletimizi bir an olsun yalnız bırakmayanlar anlatıyor" başlığı ile yayınlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'deki sel felaketine dair belgesel hazırladı

NE OLMUŞTU?

11 Ağustos 2021 tarihinde sağanak yağışların sonucunda Batı ve Orta Karadeniz'de meydana gelen sel ve heyelanlarda toplam 82 kişi yaşamını yitirmiş, 228 kişi yaralanmış ve 16 kişi için kayıp başvurusu yapılmıştı.Selden en çok etkilenen yer, dere yatağına kurulu 5 bin 400 nüfuslu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesi oldu. Selin ilk anına dair ortaya çıkan yeni görüntülere göre Bozkurt ilçe merkezinden geçen Ezine Çayı hızla yükseldi ve taştı. Büyük bir nehre dönen çayın cadde ve sokaklara yayılırken önüne çıkan her şeyi sürüklediği dikkat çekti. Selde, Ezine Çayı kenarında bulunan ve henüz üç yıl önce yapılan sekiz katlı Ölçer Apartmanı çöktü. Bölgeden drohnla havadan yapılan çekimlerde Ölçer Apartmanı dışında iki binanın da ön cephelerinin çöktüğü görülüyor. Yakınlarını kaybedenler tehlikenin boyutunu ortaya koyan bir uyarı yapılmadığını ifade ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'deki sel felaketine dair belgesel hazırladı
Emniyet Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'deki sel felaketine dair belgesel hazırladı
Emniyet, Batı Karadeniz'deki sel felaketinin belgeselini hazırladı! Mücadeleye yüreğini koyanlar anlattı

Son Dakika Güncel Emniyet, Batı Karadeniz'deki sel felaketinin belgeselini hazırladı! Mücadeleye yüreğini koyanlar anlattı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

TB2'lere talep artıyor: DEAŞ ve El Kaide gibi örgütleri Türk SİHA'larıyla vuracağız 10:19 TB2'lere talep artıyor: DEAŞ ve El Kaide gibi örgütleri Türk SİHA'larıyla vuracağız Miguel Crespo'nun derbideki başarısı hem yönetimi hem de taraftarı şaşırttı 10:16 Miguel Crespo'nun derbideki başarısı hem yönetimi hem de taraftarı şaşırttı Son dakika ekonomi haberleri! Ekonomi dünyasının güncel gelişmeleri 10:10 Son dakika ekonomi haberleri! Ekonomi dünyasının güncel gelişmeleri
Gökyüzünde gizemli cisim! Yanarak yere düştü, kimisi Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı yenmesine bağladı 09:33 Gökyüzünde gizemli cisim! Yanarak yere düştü, kimisi Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı yenmesine bağladı İstismara direnince başı ezilen genç kız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti 09:07 İstismara direnince başı ezilen genç kız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti Bir çocuğun yaşamını yitirdiği kaza Şanlıurfa'yı karıştırdı! 08:28 Bir çocuğun yaşamını yitirdiği kaza Şanlıurfa'yı karıştırdı!
Hadise-Mehmet Dinçerler çifti evleniyor mu? İşte cevabı 07:53 Hadise-Mehmet Dinçerler çifti evleniyor mu? İşte cevabı Rasim Ozan Kütahyalı, G.Saray mağlup olunca çıldırdı 07:40 Rasim Ozan Kütahyalı, G.Saray mağlup olunca çıldırdı
Advertisement