En çok okunan yazarları arasına giren, Beyza Alkoç Aydın kimdir? - Son Dakika

En çok okunan yazarları arasına giren, Beyza Alkoç Aydın kimdir?

22.10.2021 13:50
En çok okunan yazarları arasına giren, Beyza Alkoç Aydın kimdir?

Son zamanlarda gerek çevrim içi platformlarda gerekse de basılı yayıncılık alanında eserleri en çok okunanlar arasında bulunan Beyza Alkoç Aydın 15 Şubat 1996 doğumludur. İstanbul'un Fatih İlçesinde dünyaya gelen Alkoç, yazarlık konusundaki üretkenliği ve eserleri ile adından sıkça söz ettiren bir yazardır

Henüz okumayı öğrenemediği zamanlarda bile çevresine kurgu ve hikâyeler anlatarak büyüyen Beyza Alkoç ilk roman denemesini ise 8 yaşında kaleme almıştır. İlkokul çağlarından bu yana farklı türlerde yazan Alkoç edebiyata olan ilgisi ve yeteneği ile eğitim hayatı boyunca hikâye dalında pek çok ödül ve birincilik kazanmıştır.İlk gençlik ve çocukluk yıllarına denk gelen zamanda kitap ve filmlerin üzerine yeni senaryolar üretmiş ve kurgulamıştır. Yazdığı 'Fanfiction' isimli öyküleri ile daha o zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda genç kalem tiyatro türünde de çeşitli denemeler ortaya koymuştur.

Beyza Alkoç Aydın'ın ilk kitabı Sınır henüz kendisi 18 yaşında iken okuyucuları ile buluşmuştur. Böylece çocukluk hayallerini gerçeğe dönüştüren genç yazar hem çevrim içi ortamlarda hem de basılı yayıncılık alanında yazmaya devam etmiştir. İlk yayınladığı öykülerini daha çok aşk temalı konular üzerine kurgulayan Alkoç daha sonra bilim kurgu ağırlıklı eserler yazmaya başlamıştır. Bununla birlikte korku ve gerilim türünde yazdığını keşfeden genç yazar Beyza Alkoç, özellikle Karantina isimli roman serisi ile adından söz ettirmiş ve büyük bir hayran kitlesi yakalamıştır.

Şu sıralar Mütercim Tercümanlık alanında yüksek lisans yapan Alkoç bunun yanı sıra ikinci ana dal olarak sosyoloji de okumaktadır. Yazarlık konusundaki üretkenliğini ve yeteneğini de geliştirmeye devam eden yazarın 2015 ve 2020 yılları arasında yayınlanmış toplam 9 adet romanı bulunmaktadır. Çağdaş Türk Edebiyatının en çok okunan yazarlarından birisi olan Beyza Alkoç kitaplarını internet sitelerinde ve kitapçılarda bulabilirsiniz.

En çok okunan yazarları arasına giren, Beyza Alkoç Aydın kimdir?

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel En çok okunan yazarları arasına giren, Beyza Alkoç Aydın kimdir? - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kazada vefat eden SİHA takım lideri Tarık Kesekçi'nin yıllar önce yaptığı Erbakan paylaşımı duygulandırdı 20:39 Kazada vefat eden SİHA takım lideri Tarık Kesekçi'nin yıllar önce yaptığı Erbakan paylaşımı duygulandırdı Müslüme soruşturmasında dede Hasan Yağal'ın hangi suçtan tutuklandığı ortaya çıktı 18:39 Müslüme soruşturmasında dede Hasan Yağal'ın hangi suçtan tutuklandığı ortaya çıktı Polislerin şiddet uyguladığı video sosyal medyada olay yarattı 17:14 Polislerin şiddet uyguladığı video sosyal medyada olay yarattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan'da 9 maddelik anlaşma imzalandı 17:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan'da 9 maddelik anlaşma imzalandı Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? İşte TOGG CEO'sunun yanıtı! 16:05 Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? İşte TOGG CEO'sunun yanıtı! İskoçya'da ikisi erkek biri kadın üç polis memurunun ilişki görüntüleri sızdı! 15:30 İskoçya'da ikisi erkek biri kadın üç polis memurunun ilişki görüntüleri sızdı!
İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'ndan hastanelerdeki randevu sıkıntısına dair açıklama! 13:19 İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'ndan hastanelerdeki randevu sıkıntısına dair açıklama! Tutuklu dede Hasan Yağal, 11 ay önce Facebook'ta Müslüme ile fotoğrafını paylaşmış! 11:51 Tutuklu dede Hasan Yağal, 11 ay önce Facebook'ta Müslüme ile fotoğrafını paylaşmış!
Advertisement