Mardin Büyükşehir Belediyesinden Gara Şehidine Vefa - Son Dakika

Mardin Büyükşehir Belediyesinden Gara Şehidine Vefa

25.10.2021 15:42
Mardin Büyükşehir Belediyesinden Gara Şehidine Vefa

Mardin Büyükşehir Belediyesinden Gara Şehidine VefaMardin Büyükşehir Belediyesi, Gara Şehidi Polis Memuru Vedat Kaya'nın isminin verileceği park çalışmaları için son aşamaya gelindi.

Mardin Büyükşehir Belediyesinden Gara Şehidine VefaMardin Büyükşehir Belediyesi, Gara Şehidi Polis Memuru Vedat Kaya'nın isminin verileceği park çalışmaları için son aşamaya gelindi. Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, terör örgütü PKK tarafından Gara'da haince şehit edilen Polis Memuru Vedat Kaya'yı unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak adına başlattığı projede son aşamaya geldi. Projesi onaylanan Şehit Vedat Kaya Parkı, yakın zamanda yapılacak ihalenin ardından çalışmalarına başlanacak. EN BÜYÜK ÇOCUK OYUN ALANINA SAHİPAilesinin de isteği üzere Nur Mahallesinde bulunan yeni TOKİ mevkiinde yaklaşık 21 dönüm (21. 000 metrekare) alan üzerine yapılacak Şehit Polis Vedat Kaya Parkı içerisinde kentin en büyük çocuk oyun alanı yapılacak. Oturma, dinlenme mekanları, koşu parkuru, spor aletler, yeşil alanları gibi çok kapsamlı ve Şehit Vedat Kaya'nın ismine yaraşır bir park olacak. Parkta ihtiyaç duyulacak elektrik enerjisi güneş panellerinden karşılanacak. ÇALIŞMALAR YAKIN ZAMANDA BAŞLIYORKasım ayı içerisinde yapılacak ihalenin ardından Şehit Polis Vedat Kaya Parkı'nın biran önce bitirilerek vatandaşların hizmetine alınması için çalışmalar hızlandırılacak.

YORUMLAR
500
Şehitlerin isimleri bu okulda yaşatılacak Şehitlerin isimleri bu okulda yaşatılacak Tunceli'deki Eren Abluka-7 Operasyonu'nda 2 sığınak imha edildi Tunceli'deki Eren Abluka-7 Operasyonu'nda 2 sığınak imha edildi Tunceli'de teröristlerin kullandığı 2 sığınak imha edildi Tunceli'de teröristlerin kullandığı 2 sığınak imha edildi
Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum Mardin Büyükşehir Belediyesinden Gara Şehidine Vefa - Son Dakika


Advertisement