Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına "intihar ilacı" kullandırdığını itiraf etti - Son Dakika

Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına "intihar ilacı" kullandırdığını itiraf etti

23.10.2021 19:06
Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına "intihar ilacı" kullandırdığını itiraf etti

Hollanda'da yaşayan psikolog Wim van Dijk, bir gazeteye yaptığı açıklamalarında 100'den fazla hastasına "intihar ilacı" olarak bilinen ve kısa sürede kullanan kişinin hayatını sonlandıran Middel X ilacını verdiğini itiraf etti.

Psikolog Dijk, Volkskrant gazetesine verdiği röportajda, insanların kullandıktan kısa süre sonra yaşamını sonlandırdığı belirtilen Middel X isimli ilacını hastalarına kullandırdığını açıkladı. Haberde Dijk'in, itiraflarıyla ötenazi yasasıyla ilgili tartışmanın büyümesini amaçladığı belirtildi.

YASAKLANMASINA RAĞMEN YASA DIŞI YOLLARLA ELDE EDİLİYOR

Psikolog, söylediklerinin sonuçlarının farkında olduğunu ancak bunun umurunda olmadığını vurguladı. Haberde, "intihar pudrası" ve "ölümcül toz" olarak adlandırılan ilacın, satışının ve dağıtılmasının Hollanda Adalet Bakanlığı tarafından yasaklamasına rağmen yasa dışı yollarla elde edilebildiği kaydedildi.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ülke basınında, röportajın ardından Eindhoven polisi tarafından gözaltına alınarak sorgulanan 78 yaşındaki Dijk hakkında "intihara yardım etme" ve "ilaç kanunlarını ihlal" suçundan soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına intihar ilacı kullandırdığını itiraf etti

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına 'intihar ilacı' kullandırdığını itiraf etti - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkeş ailesinden Bahçeli'ye zehir zemberek açıklamalar: Münafık! 13:05 Türkeş ailesinden Bahçeli'ye zehir zemberek açıklamalar: Münafık! Son Dakika! Türk Hava Yolları, şiddetli rüzgar nedeniyle İstanbul varışlı seferlerini durdurdu 13:01 Son Dakika! Türk Hava Yolları, şiddetli rüzgar nedeniyle İstanbul varışlı seferlerini durdurdu Xavi'yi böyle görmemiştik! Koridorları inleten kavgaya polis müdahale etti 12:54 Xavi'yi böyle görmemiştik! Koridorları inleten kavgaya polis müdahale etti Kılıçdaroğlu'nun 10 gıda maddesine zam istememesinin ardından Bahçeli de aynı öneri de bulundu 11:53 Kılıçdaroğlu'nun 10 gıda maddesine zam istememesinin ardından Bahçeli de aynı öneri de bulundu 11:41 "Marmara depreminin zamanı geldi" diyen Prof. Dr. Tüysüz, fay hattındaki 110 ilçeyi paylaştı Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması! 11:13 Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması!
Erol Olçok ve Abdullah Gül'ün fotoğrafları sosyal medyanın gündeminde! 10:37 Erol Olçok ve Abdullah Gül'ün fotoğrafları sosyal medyanın gündeminde! Okuldan dönen çocuk, köpeklerin saldırısına uğradı 09:13 Okuldan dönen çocuk, köpeklerin saldırısına uğradı
Advertisement