Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı - Son Dakika

Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı

08.10.2021 20:36

- Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı Irak'ta Pazar günü yapılacak erken genel seçim kapsamında, sabah saatleri itibariyle güvenlik gücü, göçmen ve mahkumdan oluşan 1 milyon 196 bin 453 seçmen oy kullanmak için sandık başına gitti.

- Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı

ERBİL - Irak'ta Pazar günü yapılacak erken genel seçim kapsamında, sabah saatleri itibariyle güvenlik gücü, göçmen ve mahkumdan oluşan 1 milyon 196 bin 453 seçmen oy kullanmak için sandık başına gitti.

Irak'ta seçmen, erken genel seçim için Pazar günü sandık başına gidecek. Pazar günü yapılacak oy verme işlemi öncesi güvenlik güçleri, göçmen ve mahkumlardan oluşan 1 milyon 196 bin 453 bugün oy kullandı. Yerel saatle 07.00 itibariyle sandık başına giden güvenlik güçleri, göçmen ve mahkumlar 18.00'a kadar kurulan 595 sandıkta oy kullanabilecek.

Seçim Merkezi Gözlemcisi Behre Gerdi bugün katılım oranı yüksek olduğunu belirterek, "Tor el-Şems Örgütü Gözlemcileri olarak sabah saatlerinden itibaren yoğun katılım olduğunu gözlemledik. Erbil'de açılan 4 merkezde bin 750'den fazla seçmen oyunu kullanacak. 07.00'de açılan merkeze saat 07.30'dan sonra oy vermeye gelenlerin sayısının arttığını gördük" ifadelerini kullandı.

Irak'ta önümüzdeki Pazar günü yapılacak seçimde 40 milyon nüfuslu ülkede yaklaşık 24 milyon seçmen oy kullanacak. Irak Bağımsız Yüksek Seçim Komiserliği verilerine göre, 3 bin 249 aday mecliste bulunan 329 sandalye için mücadele edecek.

Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı
Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı
Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı
Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Irak'ta genel seçimlerin özel oylaması başladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Meteoroloji 12 il için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu 08:37 Meteoroloji 12 il için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu
Asgari Ücret Komisyonu bugün ikinci kez toplanıyor 08:27 Asgari Ücret Komisyonu bugün ikinci kez toplanıyor Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı 18:15 Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı 17:59 Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! 16:17 Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı 14:35 Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı Erdoğan, asgari ücret sorusunu yönelten muhabire sitem etti: Beni sıkıştırıyorsun 12:24 Erdoğan, asgari ücret sorusunu yönelten muhabire sitem etti: Beni sıkıştırıyorsun İstanbullular bu habere dikkat! 30 gün boyunca trafiği kilitleyecek çalışma başladı 12:11 İstanbullular bu habere dikkat! 30 gün boyunca trafiği kilitleyecek çalışma başladı
Advertisement