Son dakika haber! İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar - Son Dakika

Son dakika haber! İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar

22.10.2021 14:04

Son dakika 3. sayfa haberi... İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar İki kişiyi yaralayan Köppel, 3 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı Bebek'te 2013 yılında, alkollü bir şekilde kullandığı aracı ile motosiklete çarparak iki kişiyi yaralayan İsviçre İstanbul eski Konsolosu Köppel'in eşi Andrea Walz...

İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar

İki kişiyi yaralayan Köppel, 3 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı

İSTANBUL - Bebek'te 2013 yılında, alkollü bir şekilde kullandığı aracı ile motosiklete çarparak iki kişiyi yaralayan İsviçre İstanbul eski Konsolosu Köppel'in eşi Andrea Walz Köppel'in yargılandığı dava, Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden karara bağlandı. Mahkeme, Köppel'i 'bilinçli taksirle yaralamaya neden olma' suçundan yeniden 3 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

İsviçre İstanbul eski Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Walz Köppel, 5 Şubat 2013'te Bebek'te alkollü haldeyken cip kullanırken motosikletli Doğan Durmuş İnal ve Filiz İnal'a çarpmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca kazaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında iddianame hazırlanmıştı. İddianamede, Filiz İnal'ın hayati tehlike geçirecek ve uzuvlarından birinin fonksiyonunu kaybedecek şeklide yaralandığı, şüpheli Köppel'in kaza esnasında 0,59-0,84 promil arasında alkollü olduğu kaydedilmişti. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, şüphelinin 'bilinçli taksirle yaralama' suçundan 1 yıl 1 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edilmişti. İddianamenin gönderildiği İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesince yapılan yargılanan 2015 yılında karara bağlanmış ve tutuksuz sanık Köppel, 'bilinçli taksirle yaralamaya neden olma' 3 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Taraflar uzlaşmadı

Kararın ardından temyiz incelemesi yapan Yargıtay 12. Ceza Dairesi, suçun uzlaşmaya tabi olduğunu, soruşturma aşamasında taraflara uzlaşma teklifi yapılmadan sanık Köppel'e dava açıldığını ve mahkemenin de taraflara uzlaşma teklifinde bulunmadan yargılamaya devam ettiğini belirterek, kararı bozdu. Yargıtay'ın kararı bozarak, yerel mahkemeye göndermesinin ardından taraflar uzlaşamadı.

Yeniden aynı karar verildi

Uzlaşmanın sağlanamaması dolayısıyla yeniden görülen dava karara bağlandı. İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada, mahkeme 6 yıl önce verdiği kararı yeniden vererek sanık Andrea Walz Köppel'in 'bilinçli taksirle yaralamaya neden olmak' suçundan 3 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Cezası, para cezasına çevrilmedi

Mahkeme kararında, sanığın kazadan sonra olay yerinden kaçması, yargılama sürecinde dosyaya yansıyan pişmanlığının görülmemesi ve kusurunun oranı gibi hususlar nedeniyle, cezasının para cezasına çarptırılmasına yer olmadığına hükmetti.

Son dakika haber! İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar
Son dakika haber! İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar
Son dakika haber! İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar
Son dakika haber! İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Son dakika haber! İsviçre eski konsolosunun eşinin davasında yeniden karar - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

15:31 "Ben tek siz hepiniz!" En genç kötü adam durdurulabilecek mi? Son dakika: Zincir marketlerin zam talebi reddedildi! Plastik poşetler 2022'de de 25 kuruştan satılacak! 15:23 Son dakika: Zincir marketlerin zam talebi reddedildi! Plastik poşetler 2022'de de 25 kuruştan satılacak! Tiryakilere kötü haber! Sigaraya 2 TL zam geldi, yeni fiyatlar yarından itibaren geçerli 14:19 Tiryakilere kötü haber! Sigaraya 2 TL zam geldi, yeni fiyatlar yarından itibaren geçerli Babasını öldüren gencin ifadesi ortaya çıktı: Kendimi korumak için yaptım! 13:02 Babasını öldüren gencin ifadesi ortaya çıktı: Kendimi korumak için yaptım! Merkez Bankası ne kadar dolar sattı? 12:58 Merkez Bankası ne kadar dolar sattı? Profesör Taşova'dan Omicron varyantı ile ilgili konuştu: Hızla yayılacak ve aşısızları daha çok etkileyecek! 12:05 Profesör Taşova'dan Omicron varyantı ile ilgili konuştu: Hızla yayılacak ve aşısızları daha çok etkileyecek!
12:03 "İntihar etti" dediği Elif'in parmak izi bıçakta yok! Elif Sinan'a ne oldu? Merkez Bankası: Mevcut para politikası 2022'nin ilk yarısında etkisini gösterecek 11:51 Merkez Bankası: Mevcut para politikası 2022'nin ilk yarısında etkisini gösterecek
Advertisement