Çiftçilere silajlık mısır tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Çiftçilere silajlık mısır tohumu dağıtıldı

15.10.2021 16:09

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yüzde 75 hibeli Macar fiği ve silajlık mısır tohumu dağıtıldı.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yüzde 75 hibeli Macar fiği ve silajlık mısır tohumu dağıtıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, müdürlük tarafından hazırlanıp Bakanlığa sunulan ve onaylanan 'Üretim Sizden Destek Bizden Projesi' ile hayvancılık üretim faaliyetinde bulunan üreticilerin kaba yem maliyetini azaltmayı amaçladıklarını söyledi.

Proje kapsamında üreticilere Macar fiği ve silahlık mısır tohumlarını dağıttıklarını ifade eden Şahinbaş, şunları kaydetti:

"Proje kapsamında temin edilen 29 bin 800 kilo Macar fiği ve 745 torba Silajlık Mısır tohumu başvuru yapan gerçek üreticiler arasından gerekli şartları taşıyan merkez ilçemizde 140 üreticimize 543 torba silajlık mısır, 20 bin 725 kilo Macar fiği. Ayrancı ilçemizde 55 üreticimize 185 torba silajlık mısır, 8 bin 550 kilo Macar fiği, Kazımkarabekir ilçemizde 3 üreticimize 17 torba silajlık mısır, 525 kilo Macar fiği dağıtımı yapılacak."

Konuşmaların ardından çiftçilere tohumları dağıtıldı.

Programa, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, daire müdürleri ile çiftçiler katıldı.

YORUMLAR
500
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile İsrail Başbakanı Lapid Gazze'deki ateşkesi görüştü Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile İsrail Başbakanı Lapid Gazze'deki ateşkesi görüştü İsrail Başbakanı Lapid'den Gazze'ye yönelik saldırıların hedefine ulaştığı iddiası İsrail Başbakanı Lapid'den Gazze'ye yönelik saldırıların hedefine ulaştığı iddiası Doğulu kadınların zorlu yaşantısı Doğulu kadınların zorlu yaşantısı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çiftçilere silajlık mısır tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement