Karesi Belediyesinden açılış ve temel atma töreni - Son Dakika

Karesi Belediyesinden açılış ve temel atma töreni

11.10.2021 16:10
Karesi Belediyesinden açılış ve temel atma töreni

Balıkesir'de, Karesi Belediyesi tarafından Üçpınar Mahallesi'nde inşa edilen Temizlik İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binasının açılışı ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Balıkesir'de, Karesi Belediyesi tarafından Üçpınar Mahallesi'nde inşa edilen Temizlik İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binasının açılışı ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve belediye personeline çalışmalarında başarılar dileyerek, tesislerin hayırlı olmasını temenni etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da bu işlerin el birliğiyle olduğunu ifade ederek, "Şehri ne kadar çok insan sahiplenirse o kadar iyi oluyor. Şehrimiz güzel bir şehir. Hizmetlere ekip olarak devam ediyoruz." dedi.

Karesi Belediye Başkanı Orkan ise 26 dönümlük alanın 12 dönümünü Temizlik İşleri birimine ayırdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Bu binaların hepsini kendi Fen İşleri personelimiz yaptı. Elektrik işlerini bir firmaya verdik ve asfaltlama konusunda Büyükşehir Belediyemizden destek aldık. Burası kendi ekiplerimizle yapınca bize 1 milyon 300 bin lira gibi bir rakama mal oldu. Bu dışarıya ihale edilseydi 3 milyon liraya yakın maliyeti olacaktı. O nedenle kendi işlerimizle yapmamızın bir artısı oldu. Bunu yaparken de daha ne yapılabilir diye düşündük. 1. Sınıf Katı Atık Getirme Merkezi'mizi kurmayı planladık. Bugün oranında temelini atacağız. Burada 13 çeşit katı malzemesi toplanacak."

Konuşmaların ardından alanda Temizlik İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binasının açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra katılımcılar, atık tesisinin temelini attı.

Törene, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur ve Adil Çelik, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erol Ayvaz, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, MHP Karesi İlçe Başkanı Kürşat Burak Boduroğlu, Belediye Meclisi üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karesi Belediyesinden açılış ve temel atma töreni - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Stefan Kuntz'tan sonra bir Alman daha geliyor! Beşiktaş, yeni hoca transferini Premier Lig'den yaptı 15:45 Stefan Kuntz'tan sonra bir Alman daha geliyor! Beşiktaş, yeni hoca transferini Premier Lig'den yaptı
Hande Yener, 20'lik şarkıcılara taş çıkartıyor! King ve Queen buluşması! 15:44 Hande Yener, 20'lik şarkıcılara taş çıkartıyor! King ve Queen buluşması! Dolandırıcılardan pes dedirten hareket! Sağlık çalışanının kartını kopyalayıp 20 bin liralık telefon aldılar 15:16 Dolandırıcılardan pes dedirten hareket! Sağlık çalışanının kartını kopyalayıp 20 bin liralık telefon aldılar Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu 14:51 Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu Hırsızlığın bu kadarı görülmedi! Engelli taklidi yapıp akülü sandalyeyi çaldı 14:29 Hırsızlığın bu kadarı görülmedi! Engelli taklidi yapıp akülü sandalyeyi çaldı Oyuncu Süleyman Yağcı, gözyaşlarını tutamadı! Canlı yayında yediği dost kazığını anlattı 14:24 Oyuncu Süleyman Yağcı, gözyaşlarını tutamadı! Canlı yayında yediği dost kazığını anlattı Yeni Zelanda'dan bağımlılığa savaş ! 2008'den sonra doğanların sigara içmesi yasaklandı 12:15 Yeni Zelanda'dan bağımlılığa savaş ! 2008'den sonra doğanların sigara içmesi yasaklandı Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı! 11:39 Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı!
Advertisement