MAHKEME YAKLAŞMAYIN KESERİM BOĞAZINI DİYEN SANIĞA İTİBAR ETMEDİ - Son Dakika

MAHKEME YAKLAŞMAYIN KESERİM BOĞAZINI DİYEN SANIĞA İTİBAR ETMEDİ

22.10.2021 13:57

Şişli'de özel tıp merkezinde eski sevgilisinin kız kardeşi olan hemşire Hayrünnisa Can'ı Bu ve ablası ölecek diyerek boğazına bıçak dayayarak rehin alan ve daha sonra polisin müdahalesiyle yakalanarak 16 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan sanık Ramazan Keleş hakkındaki gerekçeli karar açıklandı.

Şişli'de özel tıp merkezinde eski sevgilisinin kız kardeşi olan hemşire Hayrünnisa Can'ı Bu ve ablası ölecek diyerek boğazına bıçak dayayarak rehin alan ve daha sonra polisin müdahalesiyle yakalanarak 16 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan sanık Ramazan Keleş hakkındaki gerekçeli karar açıklandı. Gerekçede, rehin aldığı hemşirenin polisin anlık müdahalesiyle kurtatılabildiği, ayrıca Yaklaşmayın keserim boğazını diye bağıran sanığın kastının öldürmek olmadığı yönündeki savunmasına itibar edilmediği vurgulandı.

Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi'ndeki özel tıp merkezinde 30 Aralık 2020'de saat 15.30 sıralarında Ramazan Keleş eski sevgilisinin kız kardeşi hemşire Hayrünnisa Can'ı görevi başındayken bıçakla rehin aldı. Ramazan Keleş'in bir anlık dalgınlığından yararlanan polis, saldırganı etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Bıçakla yaralanan Hayrünnisa Can hastanede tedavi altına alınırken; yakalanan Ramazan Keleş 31 Aralık'ta tutuklandı. Sanık Ramazan Keleş'in, hemşire Hayrünnisa Can'ı rehin aldığı anlar, güvenlik kameralarına da yansıdı. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanık Ramazan Keleş 30 Eylül 2021'de Kasten öldürmeye teşebbüs, Hakaret ve Tehdit suçundan toplam 16 yıl 10 ay hapis ve 2 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

GEREKÇELİ KARAR TAMAMLANDI

Mahkeme, sanık Ramazan Keleş hakkındaki gerekçeli kararını tamamladı. Kararda, görgü tespit tutanağında sanığın hemşire Hayrünnisa Can'ın boğazına bıçağı dayadığı ve Yaklaşmayın keserim boğazını, Bu gün burada kan akacak, bu ve ablası ölecek, ailesi vicdan azabı çekecek şeklinde bağırdığının ifade edilerek şikayetçiyi öldüreceğini söylemesinin sabit olduğu, olay anında orada bulunan polis memuru tarafından yapılan anlık müdahale sonucu şikayetçinin kurtulabildiği kaydedildi. Kararda, Bu noktada sanığın imkanı varken şikayetçiyi öldürmediği ve kastının öldürmek yönünde olmadığı savunmasına itibar edilmediği vurgulandı. Gerekçeli kararda, sanığın olaydan önceki tarihlerde de şikayetçiye yönelik ısrarlı ve çok sayıda tehdit içerikli mesaj kayıtlarının bulunduğu, kasten öldürme kastının dosya kapsamında sabit olduğu ve pişmanlığı bulunmadığı dikkate alınarak hakkında takdiri indirim uygulanmadığı kaydedildi.

MAHKEME YAKLAŞMAYIN KESERİM BOĞAZINI DİYEN SANIĞA İTİBAR ETMEDİ
MAHKEME YAKLAŞMAYIN KESERİM BOĞAZINI DİYEN SANIĞA İTİBAR ETMEDİ
MAHKEME YAKLAŞMAYIN KESERİM BOĞAZINI DİYEN SANIĞA İTİBAR ETMEDİ
MAHKEME YAKLAŞMAYIN KESERİM BOĞAZINI DİYEN SANIĞA İTİBAR ETMEDİ

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel MAHKEME YAKLAŞMAYIN KESERİM BOĞAZINI DİYEN SANIĞA İTİBAR ETMEDİ - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Karısı pideciye kaçınca kendini yere atıp sinir krizi geçiren adam, Müge Anlı'da börek yaptı 20:47 Karısı pideciye kaçınca kendini yere atıp sinir krizi geçiren adam, Müge Anlı'da börek yaptı
Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir 17:17 Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir İki gündür aranan Neslihan, beklenmedik bir yerde bulundu 17:00 İki gündür aranan Neslihan, beklenmedik bir yerde bulundu Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini 15:46 Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini "Bebek senden değil" dedi, diye savundu! Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı 15:40 Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü 15:19 Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi 13:07 TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi Analistler tarih verip, 12:24 Analistler tarih verip, "Hazırlığınızı yapın" diyerek uyardı
Advertisement