Merzifon'da "Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri - Son Dakika

Merzifon'da "Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri

19.10.2021 16:38
Merzifon'da "Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Merzifon Temsilciliği tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında istişare toplantısı düzenlendi.

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Merzifon Temsilciliği tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında istişare toplantısı düzenlendi.

Bahçelievler Kültür Sarayı'ndaki etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, burada yaptığı konuşmada, diyanet ve vakıf çalışanlarının mali, sosyal, özlük haklarını korumak ve geliştirmek amacıyla çıktıkları yolculukta her geçen gün güçlenerek büyüdüklerini söyledi.

Din görevlilerinin geleceğine katkı sağlamak amacıyla çalıştıklarını aktaran Güldemir, "İnançlarımızın, davamızın ve camiamızın sesi olmaya devam edeceğiz. Mücadelemiz, hiç ara vermeden, aynı hızla devam edecek. İdeallerimiz doğrultusunda, inandığımız doğruları dile getirmeye, din görevlilerinin ve çalışanlarımızın geleceğine katkı sağlamaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Merzifon'da din görevlileriyle bir arada gelmekten onur ve gurur duyduğunu dile getiren Güldemir, "Din görevlileri hayatın her alanında, doğumdan ölüme toplumla, insanlarımızla iç içe bir meslek icra ediyor. Biz bu görevin sorumluluğunun farkındayız ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Sendika olarak din görevlilerine ve vakıf çalışanlarına hizmet etmenin onurunu yaşıyor daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Böyle güzel bir programı düzenleyen Diyanet-Sen Merzifon Temsilciliğine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen Merzifon Temsilcisi Hüseyin Kayıkcı ise, camilerin anlam ve değerinin daha da artırılmasında din görevlilerinin katkılarının tartışılamayacağını belirterek, "İslam'ın inşası din görevlilerinden bağımsız olamayacağı gibi din görevlilerinin anlam kattığı camiler onlar olmadan mahcup ve dilsiz kalacaktır." diye konuştu.

Etkinliğe, Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, Merzifon İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, Memur-Sen ve Sağlık-Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, din görevlileri ve davetliler katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Merzifon'da 'Mevlid-i Nebi Haftası' etkinlikleri - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Almanya'da PKK yanlıları yürüyüş yaptı 07:58 Almanya'da PKK yanlıları yürüyüş yaptı Meteoroloji uyardı! Salı ve Çarşamba kar ile sağanak etkili olacak 07:57 Meteoroloji uyardı! Salı ve Çarşamba kar ile sağanak etkili olacak Bakan Soylu, gazetecinin sorusuna gözyaşları içinde cevap verdi 07:51 Bakan Soylu, gazetecinin sorusuna gözyaşları içinde cevap verdi
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Cumhurbaşkanımız orada AK Parti adına bulunmadı 07:50 Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Cumhurbaşkanımız orada AK Parti adına bulunmadı Üsküdar'da polis memuru silahla vurulmuş halde ölü bulundu 02:31 Üsküdar'da polis memuru silahla vurulmuş halde ölü bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti 22:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi 22:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi Marketten ekmek çalan çocuk için mahkemeden şaşırtan karar 17:50 Marketten ekmek çalan çocuk için mahkemeden şaşırtan karar
Advertisement