2021 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı - Son Dakika

2021 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı

13.10.2021 12:07
2021 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı

2021 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu'nun başkanlığında, Valilik Konferans Salonunda yapıldı.

2021 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu'nun başkanlığında, Valilik Konferans Salonunda yapıldı.

Toplantıya; Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, Vali Yardımcıları Fatih Kurt, Samet Öztürk, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Vali Hacıbektaşoğlu, toplantının açılışında yaptığı değerlendirmede; ilimize tahsis edilen ödeneklerin hızlı, etkin ve rasyonel bir şekilde kullanılması gerektiğini ifade etti.

Vali Hacıbektaşoğlu, "İlimiz genelinde 2021 Ekim ayı itibariyle 299 proje üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Söz konusu projelere ayrılan ödenek miktarı 945 Milyon 816 bin TL olup, 564 Milyon 992 bin TL harcama yapılmıştır. Projelerin 2021 yılı dönem nakdi gerçekleşmeleri %60 olmuştur. 299 projeden 72'si tamamlanmış, 154'ü devam etmekte, 35'i ihale aşamasında, 1'i tasfiye edildi ve 37 projeye de çeşitli nedenlerden dolayı henüz başlanamamıştır. " dedi.

Kurumlar arası iletişim ve koordinasyonun sağlanmasının önemine vurgu yapan Vali Hacıbektaşoğlu, "2021 yılı yatırımları fiziki gerçekleştirme oranları açısından istenilen seviyede olmasa da kabul edilebilir seviyededir. İlimizde çalışma mevsiminin nispeten uygun olduğu bugünlerden itibaren, kurum ve kuruluşlarımızın mevsim şartlarından azami şekildi faydalanarak çalışmalarını hızlandırmaları ve başlanamayan projelerin hızla hayatta geçirilmesi için gerekli hassasiyeti göstermeleri önem arz etmektedir. Yıl sonunun yaklaşması dolayısıyla mümkün mertebe ödeneklerin tenkis edilmemesine özen gösterilmelidir. " dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu, ilimizde önemli yatırımları bulunan Karayolları Bölge Müdürlüğü DSİ ve diğer yatırımcı kuruluşlar tarafından yürütülen projelerde yaşanan aksaklıklara değinerek, sorunların hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesini istedi.

Daha sonra yatırımcı kuruluş müdürlerine tek tek söz veren Vali Hacıbektaşoğlu, koordinasyonu gerektiren hususların not alınmasını istedi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurumların çalışmaları ve projeleri hakkında yaptıkları sunumlar ile sona erdi.

YORUMLAR
500
Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum 2021 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hacıbektaşoğlu Başkanlığında Yapıldı - Son Dakika

Bu haber Habermetre tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Habermetre tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Habermetre kurumudur.

Advertisement