Bağcılar'da polis memurunu şehit eden zanlıların cezası belli oldu - Son Dakika

Bağcılar'da polis memurunu şehit eden zanlıların cezası belli oldu

11.10.2021 19:25

İstanbul Bağcılar'da polis memuru Erkan Gökteke'yi şehit edip bir diğer polis memuru Yunus Nacar'ı yaralayan sanıkların cezası belli oldu. Sanık Serdar Balta'nın ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapsine hükmedilirken, Suça Sürüklenen Çocuk Oğuzhan I. ile Reis B. ise ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

Bağcılar'da 18 Temmuz 2020'de sokaklarda uyuşturucu satanlara karşı görev yapan polis memuru Erkan Gökteke'yi silah ile ateş ederek şehit eden ve diğer polis memuru Yunus Nacar'ı yaralayan sanıkların yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

"MECBUREN CEZASINI ÇEKECEĞİM"

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Serdar Balta ile SSÇ (Suça Sürüklenen Çocuk) Oğuzhan I. ile Reis B.'nin avukatları hazır bulundu. Duruşmaya şehit polis memurunun yakınları ile olayda yaralanan polis memuru Yunus Nacar da katıldı. Duruşmada son sözü sorulan sanık Serdar Balta, "Bir suç işledim mecburen cezasını çekeceğim" dedi.

"AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 15 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ"

Kararını açıklayan mahkeme SSÇ Kadir A. hakkında açılan davanın cezaevinde hayatını kaybetmiş olması nedeniyle düşürülmesine karar verdi. Mahkeme sanık Serdar Balta'nın ise 'nitelikli kasten öldürme' ve 'nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis ile cezalandırılmasına karar verdi. Kararda SSÇ Oğuzhan I. ile Reis B.'nin ise 'suçluyu kayırma' suçundan 1 yıl 8 ay hapislerine hükmedildi.

Bağcılar'da polis memurunu şehit eden zanlıların cezası belli oldu

NE OLMUŞTU?

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 18 Temmuz 2020'de meydana gelen olay anlatılmıştı. İddianamede polis memuru Erkan Gökteke ile Yunus Nacar'ın asayiş görevi yaptıkları sırada şüphelendikleri sanık Serdar Balta ve Kadir A'yı durdurmak istedikleri ancak şahısların kaçtıkları anlatılmıştı. Polis memurlarının yaşanan kovalamacanın ardından sanıklar ile bir sokakta karşılaştıkları ve araçlarından indikleri sırada sanık Serdar Balta'nın silah ile polis memuru Yunus Nacar'a ateş ettiği belirtmişti. Balta'nın polis memuru Erkan Gökteke'ye de ateş ederek olay yerinden kaçtığı iddianamede belirtilmişti. İddianamede, sanık Serdar Balta'nın "kamu görevlisini kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve "kamu görevlisini öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti. Öte yandan olayla ilgili yaşı 18'den küçük olan Kadir A, Oğuzhan I. ve Reis B. hakkında da Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca ayrı bir iddianame hazırlanmıştı. Kadir A, Oğuzhan I. ve Reis B. hakkında "kasten öldürmeye yardım etme" ve "kasten öldürmeye teşebbüse yardım etme" suçlarından 15'er yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. Kadir A. yargılama devam ederken cezaevinde intihar etmişti.

Bağcılar'da polis memurunu şehit eden zanlıların cezası belli oldu
Bağcılar'da polis memurunu şehit eden zanlıların cezası belli oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Bağcılar'da polis memurunu şehit eden zanlıların cezası belli oldu - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Rusya'dan 5. nesil savaş uçağı çıkışı: Türkiye ile kendi uçağını geliştirmesi konusunda görüşmeler yürütüyoruz 12:41 Rusya'dan 5. nesil savaş uçağı çıkışı: Türkiye ile kendi uçağını geliştirmesi konusunda görüşmeler yürütüyoruz Gelen ziyaretçiler fark etti! Ahmet Kaya'nın mezarı tahrip edildi 12:22 Gelen ziyaretçiler fark etti! Ahmet Kaya'nın mezarı tahrip edildi Hande Sarıoğlu dur durak bilmiyor! 11:13 Hande Sarıoğlu dur durak bilmiyor! "Temel İçgüdü" pozuyla olay oldu
HDP'nin kapatma sonrası planı tehlikede! Eğer iddianame kabul edilirse, 451 kişiye siyasi yasak gelecek 11:05 HDP'nin kapatma sonrası planı tehlikede! Eğer iddianame kabul edilirse, 451 kişiye siyasi yasak gelecek Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! Ehliyet sınavlarında bir ilk, animasyonlu sorular geliyor 10:48 Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! Ehliyet sınavlarında bir ilk, animasyonlu sorular geliyor Pazarcının defalarca bıçaklandığı anlar saniye saniye kameralarda 10:04 Pazarcının defalarca bıçaklandığı anlar saniye saniye kameralarda
Aleyna Tilki'nin annesi, peş peşe bikinili pozlarını paylaştı 09:54 Aleyna Tilki'nin annesi, peş peşe bikinili pozlarını paylaştı Olmaz denilen oluyor! Türkiye'nin Dünya Kupası'na direkt katılması artık mucize değil 07:28 Olmaz denilen oluyor! Türkiye'nin Dünya Kupası'na direkt katılması artık mucize değil
Advertisement