Son dakika: Japonya Başbakanı Kişida, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüştü - Son Dakika

Son dakika: Japonya Başbakanı Kişida, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüştü

15.10.2021 18:34
Son dakika: Japonya Başbakanı Kişida, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüştü

Bir son dakika haberine göre Japonya ve Güney Kore liderleri arasında yapılan telefon görüşmesinde, bölgesel güvenlik tehditleri karşısında ilişkilerin geliştirilmesine dair konuların ele alındığı belirtildi.

Japonya ve Güney Kore liderleri arasında yapılan telefon görüşmesinde, bölgesel güvenlik tehditleri karşısında ilişkilerin geliştirilmesine dair konuların ele alındığı belirtildi.

Japonya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Japonya'nın yeni başbakanı Kişida Fumio, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile 35 dakikalık telefon görüşmesi yaptı.

Açıklamada, Kişida'nın Moon'a, bölgedeki ciddi güvenlik tehditleri karşısında iki ülkenin kendi arasında ve ayrıca ABD ile iş birliğini derinleştirmelerinin şart olduğunu söylediği ifade edildi.

İki ülke arasındaki geçmişten bugüne uzanan sorunlu alanları da görüşen iki liderin, güvenlik iş birliğine olan bağlılıklarını yinelediği kaydedildi.

Japon Başbakan Kişida, bugün gazetecilere verdiği demeçte de Güney Kore'yi iki ülke arasındaki iletişimi ve diplomasiyi geliştirmek için "somut, sağlam adımlar" atmaya çağırdı.

Japonya ve Güney Kore, ABD Başkan Joe Biden'ın Kuzey Kore'nin nükleer tehditleri ve Çin karşısında daha güçlü üç taraflı iş birliği çağrısında bulunmasından bu yana ilişkileri geliştirmeye çalışıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika: Japonya Başbakanı Kişida, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüştü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti 22:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti Çilek seraları sular altında kaldı 22:43 Çilek seraları sular altında kaldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi 22:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi
Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti 18:47 Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti Marketten ekmek çalan çocuk için mahkemeden şaşırtan karar 17:50 Marketten ekmek çalan çocuk için mahkemeden şaşırtan karar Yunanistan'dan yeni provokasyon! Batı Trakya'daki Türk köylerine komando birlikleri sevk ediyorlar 16:08 Yunanistan'dan yeni provokasyon! Batı Trakya'daki Türk köylerine komando birlikleri sevk ediyorlar
Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi 14:45 Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar 14:03 Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar
Advertisement