Su altı dalışçıları Halfeti'de batık şehri fotoğrafladı - Son Dakika

Su altı dalışçıları Halfeti'de batık şehri fotoğrafladı

08.10.2021 15:58

Su altı dalışçıları Halfeti'de batık şehri fotoğrafladı Şanlıurfa'da 21 yıl önce Birecik Baraj suları altında kalan tarihi Halfeti, su altı dalışçıları tarafından fotoğraflandı.

Su altı dalışçıları Halfeti'de batık şehri fotoğrafladı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da 21 yıl önce Birecik Baraj suları altında kalan tarihi Halfeti, su altı dalışçıları tarafından fotoğraflandı.

Şanlıurfa'nın saklı cenneti olarak bilinen Halfeti ilçesi, sessizliği ve tarihi güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 21 yıl önce Birecik Baraj suları altında kalan tarihi ilçe, su altı dalıcılarının da ilgi odağı oldu. Tekne turları ile bölgede önemli bir turizm merkezine dönüşen ilçe, suyun üstünde olduğu kadar suyun altında da ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyor.

İlçede, "Su altındaki hafıza projesi" kapsamında şair ve sanat direktörü Nihat Özdal'ın hazırladığı mermer tabletler ve eski Halfeti'den kalan fotoğraflar, dalışçılar tarafından suya bırakıldı. Su altı fotoğrafçısı Tunç Emre Karakoyunlu'nun görüntülerini çektiği proje ile ilgili konuşan proje koordinatörü Nihat Özdal, hem karada hem de suyun üstündeki anıları da suyun altında sergileyerek şehirde bir denge hissi oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

YORUMLAR
500
Şanlıurfa'da baraj gölüne giren kadın boğuldu Şanlıurfa'da baraj gölüne giren kadın boğuldu Atatürk Baraj Gölü'ne giren genç kız boğuldu Atatürk Baraj Gölü'ne giren genç kız boğuldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Su altı dalışçıları Halfeti'de batık şehri fotoğrafladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement