Suriye muhalefetinin Başkanı Muslat, ABD temaslarını değerlendirdi - Son Dakika

Suriye muhalefetinin Başkanı Muslat, ABD temaslarını değerlendirdi

13.10.2021 18:03
Suriye muhalefetinin Başkanı Muslat, ABD temaslarını değerlendirdi

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem El Muslat, Suriye'deki son gelişmelere yönelik ABD'de yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem El Muslat, Suriye'deki son gelişmelere yönelik ABD'de yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem El Muslat, Florya'da koalisyon merkezinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Suriye'deki yaşanan son siyasi gelişmeleri ile ABD ve Ankara temaslarını değerlendiren Muslat, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Daha önce insani alanlarda daha çok görüşmeler yapıldığını bunun çok önemli önemli olduğunu dile getiren Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem El Muslat, siyasi boyutu daha çok vurgulamak istedikleri için Amerika'ya gittiklerini kaydetti.

BM Genel Sekreteri ile görüşmeler yaptıklarını aktaran El Muslat, "Orada diplomatiklerle görüşmelerimiz oldu. Bakanlarla, elçilerle ve diğer siyasi alanlar da ilgilenen arkadaşlarla görüştük. Özellikle Birleşmiş Milletler Genel Sekreteriyle görüşmeler yaptık. Ortak bir komisyon olarak gittik. Bu görüşmeleri daha çok yapmak istiyoruz ki pratik sonuçlar alabilmek için daha çok görüşmemeler yapmamız gerekiyor. Amerika ve Türkiye ile işbirliği yaparak çözümleri daha kolay elde edebiliriz. Onlardan olumsuz bir cevap almadık" ifadelerinde bulundu.

(Sevban Sevkal - Alper Suat Tutaşı/İHA)

YORUMLAR
500
Bıçaklı saldırıya uğrayan İngiliz yazar Salman Rüşdi'nin sağlık durumu iyiye gidiyor Bıçaklı saldırıya uğrayan İngiliz yazar Salman Rüşdi'nin sağlık durumu iyiye gidiyor Somali ordusu stratejik köyü Eş-Şebab'tan geri aldı Somali ordusu stratejik köyü Eş-Şebab'tan geri aldı Washington'da arabasıyla Kongre binası bariyerine çarpan kişi kendini öldürdü Washington'da arabasıyla Kongre binası bariyerine çarpan kişi kendini öldürdü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Suriye muhalefetinin Başkanı Muslat, ABD temaslarını değerlendirdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement