Uzay Yolu" Aktörü Uzaya Çıktı! - Son Dakika

Uzay Yolu" Aktörü Uzaya Çıktı!

14.10.2021 01:37
Uzay Yolu" Aktörü Uzaya Çıktı!

Efsanevi "Star Trek" (Uzay Yolu) dizisinde "Kaptan Kirk" karakteriyle tanınan usta oyuncu William Shatner uzaya çıktı.

Efsanevi "Star Trek" (Uzay Yolu) dizisinde "Kaptan Kirk" karakteriyle tanınan usta oyuncu William Shatner uzaya çıktı.

90 yaşındaki usta oyuncu, Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin şirketinin New Shepard roketiyle Teksas'tan uzaya fırlatıldı.

"Start Trek"te "Kaptan Kirk" karakteriyle Dünyaca ünlenen Kanada asıllı oyuncu Shatner, bugün Teksas'tan gerçekleştirilen fırlatmada diğer 3 uzay yolcusuyla birlikte uzaya çıktı.

106 KM "YUKARI" ÇIKTILAR

Shatner'in da aralarında bulunduğu 4 kişilik ekibin uzay yolculuğu 10 dakika sürdü. Ekip yolculukta 106 kilometre yüksekliğe çıktı.

Uçuştan önce Shatner "Daha yolun başındayız ama bu başlangıç ne kadar mucizevi. Bu başlangıcın bir parçası olmak ne kadar olağanüstü" sözlerini söyledi.

ABD merkezli uzay turizmi ilk defa Virgin Galactic'in sahibi İngiliz iş adamı Richard Branson ve 5 kişi tarafından 11 Temmuz'da gerçekleşmişti. 9 gün sonra Jeff Bezos da kendi kurduğu şirkette uzaya çıkmıştı.

Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX de geçen ay gerçekleştirdiği özel seferle uzay turizmine katılan 3 şirket olmuştu.

90 yaşındaki oyuncu, uzay yolculuğu yapan en yaşlı insan oldu.

HALİT ERGENÇ, İSTİLACI YABANCI TÜR BELGESELİNİ SESLENDİRDİ

'IRONMAN' ROBERT DOWNEY JR, DÜNYA'YI ROBOTLARLA TEMİZLEYECEK

Uzay Yolu Aktörü Uzaya Çıktı!

Son Dakika Teknoloji Uzay Yolu' Aktörü Uzaya Çıktı! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı 18:15 Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı
Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı 17:59 Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! 16:17 Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı 14:35 Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı Siirt'te 10 bin liraya çoban aranıyor! 13:14 Siirt'te 10 bin liraya çoban aranıyor! Son Dakika: Erdoğan'dan 12:17 Son Dakika: Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna cevap: İşçimizi zora sokamayacağız Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı 12:10 Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor 11:24 Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor
Advertisement