ZONGULDAK'TA VAKA ORANI, 700'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI - Son Dakika

ZONGULDAK'TA VAKA ORANI, 700'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI

25.10.2021 12:27

SAĞLIK Bakanlığı'nın son açıkladığı haftalık koronavirüs vaka tablosunda, Kastamonu'nun ardından ikinci sırada yer alan Zonguldak'ta vaka oranı, 100 bin kişide 702,63 oldu.

SAĞLIK Bakanlığı'nın son açıkladığı haftalık koronavirüs vaka tablosunda, Kastamonu'nun ardından ikinci sırada yer alan Zonguldak'ta vaka oranı, 100 bin kişide 702,63 oldu. Kentin merkezi ve ilçeleri, HES risk haritasında kırmızı renkte kaldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı 9-15 Ekim için 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayıları tablosunda, Kastamonu'nun ardından Zonguldak, 702,63'lük oran ile ikinci oldu. Bundan önceki 2 tabloda üst üste birinci sırada yer alan Zonguldak'ta vaka oranında artışın devam etmesi, kentte yaşayanları endişelendirdi. Zonguldak Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ise halkın tedbirlere uyması konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor. Aşılanmada yüzde 79,8 ile Türkiye ortalamasının üzerindeki kentte kurulan mobil aşılama birimleri ile aşı uygulamaları yapılıyor. Kentin merkezi ve ilçeleri de HES risk haritasında kırmızı renkte kaldı.

Kentte yaşayan Muaviye Yılmaz, halkın tedbirleri boşladığını savundu. Daha dikkatli olunması gerektiğini belirten Yılmaz, Burada insanlar bilinçsiz bence. Nerede kalabalık, oraya gidiyorlar. Markette 3 kuruş indirim olsa oraya gidiyorlar. Allah akıl, fikir versin. Zonguldak'ta durum hiç iyi olmadı daha da olamaz herhalde dedi.

Halasını 1 yıl önce koronavirüs nedeniyle kaybettiğini belirten Yusuf Mete de virüsün önüne tedbir ve aşılanma ile geçilebileceğini düşündüğünü belirterek, İnsanlar dikkat etmiyor. İnsanların yarısından çoğu maskesiz geziyor. Çift aşımı oldum. Halamı koronavirüs nedeniyle kaybettim. Türkiye'de her gün 200'ü aşkın insan vefat ediyor. Bütün doktorlar, aşının önemini vurguluyorlarsa aşı olmak şart. Ben oldum, herkesin de olması gerekiyor, diye düşünüyorum diye konuştu.

ZONGULDAK'TA VAKA ORANI, 700'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI
ZONGULDAK'TA VAKA ORANI, 700'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI
ZONGULDAK'TA VAKA ORANI, 700'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI
ZONGULDAK'TA VAKA ORANI, 700'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ZONGULDAK'TA VAKA ORANI, 700'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Dünyanın en tehlikeli maddesi Tekirdağ'da! Jandarma 2 kilogram kaliforniyum ele geçirildi 17:42 Dünyanın en tehlikeli maddesi Tekirdağ'da! Jandarma 2 kilogram kaliforniyum ele geçirildi Habertürk spikeri hatasını anlayınca izleyicilerden özür diledi 17:39 Habertürk spikeri hatasını anlayınca izleyicilerden özür diledi 18 gündür haber alınamayan genç kız için özel ekip kuruldu 17:30 18 gündür haber alınamayan genç kız için özel ekip kuruldu Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı 16:17 Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz 14:51 Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı 14:28 Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı
Koridorları inleten kavgaya polis müdahale etti 13:15 Koridorları inleten kavgaya polis müdahale etti FETÖ'cü Enes Kanter, ABD vatandaşlığına geçip 11:49 FETÖ'cü Enes Kanter, ABD vatandaşlığına geçip "Freedom" soyadını aldı
Advertisement