Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kurallarını öğreniyorlar - Son Dakika

Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kurallarını öğreniyorlar

09.11.2019 14:57
Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kurallarını öğreniyorlar, System.String[]

Muğla' nın Datça ilçesinde öğrenciler Hacivat-Karagöz oyunu ile hem eğlenip, hem de trafik kurallarını öğreniyor.

Muğla' nın Datça ilçesinde öğrenciler Hacivat-Karagöz oyunu ile hem eğlenip, hem de trafik kurallarını öğreniyor.

Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü proje ile Kazım Yılmaz İlköğretim Okulu 1'inci ve 2'inci sınıftaki toplam 249 öğrenciye hem eğlendirip hem de öğretmeyi amaçlayan Hacivat-Karagöz gölge oyunu ile Trafik ve Genel Güvenlik Eğitimi verildi.

Datça İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Salih Erdem Çetiner tarafından sahnelenen Hacivat-Karagöz oyununda trafik güvenliği, emniyet kemerinin takılmasının önemi, karşıdan karşıya nasıl geçilmesi gerektiği, çocuklara Polislerden korkmamaları ve olumsuz durumlarla karşılaştıklarında yanına gitmeleri gerektiği,yine olumsuz bir durumda 155 Polis ihbar hatlarını aramaları ile ilgili bilgiler verildi. Etkinliğin diğer 5 okulda da toplam 656 öğrenciye sahneleneceği öğrenildi.

Hacivat- Karagöz gölge oyununu canlandıran Polis Memuru Erdem Çetiner, "Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze yaptığımız planlama da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza Polis halkla ilişkilerini geliştirmek ve trafik kuralları ve genel güvenliğe ilişkin bilgilendirme yapmak için bir eğitim planladık. Bu plan çerçevesinde ilçemizde bulunan 5 farklı okulda 656 öğrenci eğitim vereceğiz. Eğitimi Hacivat ve Karagöz eşliğinde yapmaya karar verdik çocuklar bu şekilde daha hızlı ve daha kolay öğreniyorlar. Trafik kurallarına emniyet kemeri nasıl takılması gerektiğini kırmızı ışığın önemi ile Hacivat ve Karagöz ağzından öğreniyorlar" diye konuştu.

Düzenlenen etkinliğe, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Toygun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferman Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Necmettin Erdoğan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. - MUĞLA

Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kurallarını öğreniyorlar
Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kurallarını öğreniyorlar
Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kurallarını öğreniyorlar

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kurallarını öğreniyorlar - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Galatasaray'ın listesinde bulunan eski futbolcusu Seri'ye lisans çıkarılmadı Son Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor Dünyanın en hızlı büyüyen yayıncısı Rachell Hofstetter'ın yayını bir ayda 11 milyon kez izlendi İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?