Hacizli Araçlara Yüzde 10 Zam - Son Dakika

Hacizli Araçlara Yüzde 10 Zam

18.02.2012 10:18
Hacizli Araçlara Yüzde 10 Zam, System.String[]

Adalet Bakanlığı, icra dairelerince haczedilen motorlu araçların günlük depo ücretlerine yaklaşık yüzde 10 zam yaptı.

Adalet Bakanlığı, icra dairelerince haczedilen motorlu araçların günlük depo ücretlerine yaklaşık yüzde 10 zam yaptı.

"Adalet Bakanlığına Ait Depo ve Garajlarda Muhafaza Edilen Mahcuz Mallar İçin Alınacak Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ"de yapılan değişiklik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İcra dairelerince haczedilen ve Adalet Bakanlığının depo ve garajlarında muhafaza edilen hacizli mallar için alınacak ücrette tebliğ hükümleri uygulanacak. Değişikliğe göre, Adalet Bakanlığının depo ve garajlarındaki hacizli malın muhafaza ücreti, o malın satışa esas alınacak değeri üzerinden günlük binde bir olarak hesap edilecek. Yapılacak hesaplamalarda hacizli malın hacmi 2 metre küpün üzerinde ise belirlenecek ücretlere binde bir oranında ilave yapılabilecek. Yaklaşık yüzde 10 oranında zam yapılan hacizli motorlu araçlardan günlük olarak alınacak ücret tarifesi ise "İş makinelerinden 8,80 TL, otobüs ve kamyonlardan 6,30 TL, minibüs, midibüs ve kamyonetlerden 4,60 TL, diğer binek ve yük vasıtalarından 3,40 TL" olarak belirlendi.

Altı aydan sonraki muhafaza süresi için motorlu araçlardan alınacak günlük ücretler yarı oranında artırılacak. Ücret hesaplamasında muhafazanın bittiği gün dikkate alınmayacak. Hacizli malların haciz süresi için hesap edilecek ücret, satışa esas alınacak değerinin yüzde 30'unu geçemeyecek. Muhafaza ücreti, icra dairesince alacaklıdan peşin alınan avanstan karşılanacak ve tahsil edilen para en geç 15 gün içinde Maliye veznesine ilgili icra dairesince yatırılacak.

Hacizli Araçlara Yüzde 10 Zam

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Hacizli Araçlara Yüzde 10 Zam - Son Dakika


Son Dakika

Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü! Dağlık Karabağ'daki son durum ele alındı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Freni patlayan araç uçuruma yuvarlandı! 1 kişi hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi