Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz! - Son Dakika

Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz!

01.01.2012 14:00
Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz!

Hacker'ların size bu kadar yakın olabileceği hiç aklınıza gelir miydi?

Cep telefonunuzun güvenliğine önem veriyorsanız size kötü bir haberimiz var; cepler hacker'lara adeta açık davet gönderiyorlar! Alman Security Research Labs'in yayınladığı son rapora göre GSM ağ teknolojisinde bulunan güvenlik açıkları hacker'ların cep telefonu şebeklerine sızabilmelerine ve bizim telefonlarımızı diledikleri gibi kullanabilmelerine neden olabilir.

11 ülkede faaliyet gösteren 32 GSM operatörünün güvenlik yaklaşımlarını inceleyen araştırmacılar GSM ağ teknolojisinde bulunan güvenlik açıklarını gidermesi ve kullanıcılarına güvenli iletişim sunması gereken operatörlerin çok büyük kısmının sınıfta kaldığını söylüyorlar.

GSM ağı üzerinden kullanıcıların şebeklerine sızan hacker'ların kullanıcının isteği ve bilgisi dışında diledikleri numaralarla görüşme yapabilecekleri ve SMS gönderebilecekleri söyleniyor. Kullanıcılar ise bu gibi bir durumda ancak gelen yüksek fatura ile yüzleştiklerinde haberdar olabiliyorlar.

Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz!
Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz!
Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz!

YORUMLAR
500
Sıcak havalarda pantolon cebinde telefon taşımak büyük risk oluşturuyor Sıcak havalarda pantolon cebinde telefon taşımak büyük risk oluşturuyor İstanbul'un fethine özel 29 Mayıs'ta toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verecek İstanbul'un fethine özel 29 Mayıs'ta toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verecek SPOR Mete Gazoz adına dikilen menzil taşı açıldı SPOR Mete Gazoz adına dikilen menzil taşı açıldı
Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz! - Son Dakika


Advertisement