Son Dakika Haberleri: Hafızasını Yitirip Kayboldu, 23 Yıl Sonra Eşinin Adını Hatırlayınca Ailesine Kavuştu

Hafızasını Yitirip Kayboldu, 23 Yıl Sonra Eşinin Adını Hatırlayınca Ailesine Kavuştu

11 ay önce

Hafızasını yitirdikten sonra kendisine ulaşılamayan Çinli kadın, 23 yıl sonra bir anda eşinin ve çocuklarının adını hatırlayınca ailesine kavuştu.

Geçirdiği kaza nedeniyle hafızasını kaybeden Lu Yunrong adlı Çinli kadın, Hubei eyaletindeki evinden ayrıldıktan sonra dönüş yolunu bir daha bulamadı.

20 YIL HER YERDE EŞİNİ ARADI

Henan eyaletine bağlı Nanyang'daki bir köye yerleşen Lu'nun bakımını 23 yıl boyunca köydeki bir aile üstlendi. Lu Yunrong'un kocası Wen Lianglin, 20 yıl boyunca köşe bucak aradığı eşinin izine rastlayamadı.

YILLAR SONRA BİR ANDA HATIRLADI

Bu durum, Çinli kadının geçtiğimiz hafta aniden eşinin ve çocuklarının ismini hatırlayarak polise haber vermesiyle değişti. Polis tarafından kendisine ulaşılan Wen Lianglin, Nanyang'a giderek 23 yıldır görmediği eşiyle buluştu.

KÖYLÜLERE MİNNETTAR

Lu'nun ailesinin köylülere duydukları minnettarlığı dile getirdiği belirtilirken, bir köy sakininin de "Köyümüz fakir, hiçbir zaman çok fazla yiyeceğimiz olmadı. Ancak onu asla hor görmedik. Nihayet ailesiyle buluşabildiği için mutluyuz" ifadesine yer verildi.


YORUMLAR


Vatani Görevini Yapan Asker, Nöbet Tuttuğu Kulübede Ölü Bulundu Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya, "Kesin" Deyip AK Parti'nin İstanbul ve Antalya Adaylarını Yazdı

Hak- İş Genel Başkanı Arslan: 2 Bin TL Asgari Ücret Yeterli Değil