Hafızlar "Kur'an Ziyafeti" ile gönüllerin pasını sildi - Son Dakika

Hafızlar "Kur'an Ziyafeti" ile gönüllerin pasını sildi

27.05.2019 13:13
Hafızlar "Kur'an Ziyafeti" ile gönüllerin pasını sildi

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde hafızların katılımıyla "Kur'an Ziyafeti" programı düzenlendi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde hafızların katılımıyla "Kur'an Ziyafeti" programı düzenlendi.

Doğubayazıt İlçe Müftülüğünce Merkez Mehmet Bayazıt Camisinde düzenlenen program, Halife Yusuf İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi hafız Muhammed Esed Can'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Merkez Mehmet Bayazıt Camisi müezzini Nurullah Topçi'nin tilavetiyle devam eden programda daha sonra sırasıyla Üsküdar Kara Davut Paşa Camisi İmam Hatibi Emrullah Çalışkan, Erzurum Lala Paşa Camisi İmam Hatibi Musa Dağ ve Tanzanyalı S. Musa Ramadhadi, camiyi dolduran yaklaşık bin kişiye Kur'an ziyafeti sundu.

Doğubayazıt İlçe Müftüsü Adem Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın himayesinde gerçekleştirilen programa cemaatin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Merkez camisini dolduran yaklaşık bin kişinin programı takip ettiğini anlatan Özdemir, şunları söyledi:

"Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de, 'Ramazan ayı, doğruyu eğriden ayırma, gidilecek yolu bulma konusunda açıklamalar ve insanlara rehber olarak Kur'an'ın indirildiği aydır.' buyurmaktadır. Dolayısıyla bu mübarek ayda birbirinden seçkin üç hocamızın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile gönüllerimizin pası silindi. Programı, kurum müdürleri, genç, yaşlı, kadın ve çocuklardan oluşan bin civarında vatandaşımız takip etti.

Bu güzel Kur'an-ı Kerim tilavetlerinden ötürü ben her üç hocamıza ve bu tür programlarda bizleri yalnız bırakmayan Doğubayazıt halkına, Merkez Camisi cemaatine teşekkür ediyorum."

Program, İlçe Müftüsü Adem Özdemir tarafından misafir hafızlara çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.

YORUMLAR
500
Ağrı'da 'İnsan Ticaretiyle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı' yapıldı Ağrı'da 'İnsan Ticaretiyle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı' yapıldı Başıboş köpeklerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden çocuğun ailesi konuştu Başıboş köpeklerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden çocuğun ailesi konuştu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hafızlar 'Kur'an Ziyafeti' ile gönüllerin pasını sildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement