Hafızlar "Kur'an Ziyafeti" ile gönüllerin pasını sildi - Son Dakika

Hafızlar "Kur'an Ziyafeti" ile gönüllerin pasını sildi

27.05.2019 13:13
Hafızlar

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde hafızların katılımıyla "Kur'an Ziyafeti" programı düzenlendi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde hafızların katılımıyla "Kur'an Ziyafeti" programı düzenlendi.

Doğubayazıt İlçe Müftülüğünce Merkez Mehmet Bayazıt Camisinde düzenlenen program, Halife Yusuf İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi hafız Muhammed Esed Can'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Merkez Mehmet Bayazıt Camisi müezzini Nurullah Topçi'nin tilavetiyle devam eden programda daha sonra sırasıyla Üsküdar Kara Davut Paşa Camisi İmam Hatibi Emrullah Çalışkan, Erzurum Lala Paşa Camisi İmam Hatibi Musa Dağ ve Tanzanyalı S. Musa Ramadhadi, camiyi dolduran yaklaşık bin kişiye Kur'an ziyafeti sundu.

Doğubayazıt İlçe Müftüsü Adem Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın himayesinde gerçekleştirilen programa cemaatin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Merkez camisini dolduran yaklaşık bin kişinin programı takip ettiğini anlatan Özdemir, şunları söyledi:

"Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de, 'Ramazan ayı, doğruyu eğriden ayırma, gidilecek yolu bulma konusunda açıklamalar ve insanlara rehber olarak Kur'an'ın indirildiği aydır.' buyurmaktadır. Dolayısıyla bu mübarek ayda birbirinden seçkin üç hocamızın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile gönüllerimizin pası silindi. Programı, kurum müdürleri, genç, yaşlı, kadın ve çocuklardan oluşan bin civarında vatandaşımız takip etti.

Bu güzel Kur'an-ı Kerim tilavetlerinden ötürü ben her üç hocamıza ve bu tür programlarda bizleri yalnız bırakmayan Doğubayazıt halkına, Merkez Camisi cemaatine teşekkür ediyorum."

Program, İlçe Müftüsü Adem Özdemir tarafından misafir hafızlara çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.

Hafızlar Kur'an Ziyafeti ile gönüllerin pasını sildi
Hafızlar Kur'an Ziyafeti ile gönüllerin pasını sildi
Hafızlar Kur'an Ziyafeti ile gönüllerin pasını sildi
Hafızlar Kur'an Ziyafeti ile gönüllerin pasını sildi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hafızlar 'Kur'an Ziyafeti' ile gönüllerin pasını sildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kavga yeniden alevlenecek! Kılıçdaroğlu'ndan Çakıcı'ya çok sert sözler: Beş paralık adam Borsa İstanbul'un yüzde 10'unun Katarlılara devredilmesinin ardından BIST 100 endeksi güne rekorla başladı Böyle işkence görülmedi! Arazi anlaşmazlığı nedeniyle dinlene dinlene dövdükleri çiftçi yaşamını yitirdi İnternetten tanıştığı adama çıplak fotoğraflar gönderen evli kadın, aldattığı kocasına 30 bin TL ödeyecek Kalça dolgusunda yasaklı malzeme kullanılan kadının dikişleri patladı, yağlar dışarıya sızdı Küçükçekmece Gasilhanesinde çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada infial yarattı Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü Almanya plastik poşet kullanımını yasaklıyor