Hakemlerin Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile Sona Erdi - Son Dakika

Hakemlerin Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile Sona Erdi

18.01.2012 16:12
Hakemlerin Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile Sona Erdi, System.String[]

Türkiye Futbl Federasyonu'nun 16 - 18 Ocak tarihleri arasında düzenlediği Hakem Gözlemci Mentör Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile sona erdi.

Türkiye Futbl Federasyonu'nun 16 - 18 Ocak tarihleri arasında düzenlediği Hakem Gözlemci Mentör Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile sona erdi. Antalya The Marmara Otel'de düzenlenen törene TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Genel Sekreter Ebru Köksal, A Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile üst düzey hakemler katıldı.

Ödül töreni öncesi konuşan Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, Türk futbolunun yaşadığı krizlerden dolayı liglerde ilk 3 haftaya negatif başlandığını söyledi. Türk futbolunun gün geçtikçe artık normale döndüğünü ifade eden Namoğlu, "Çok daha iyi olabilmemiz için minimum hata ile maçlardan çıkabilmemiz için yaptığımız eğitimlerin çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum." dedi.

İngiltere'de Manchester City - Manchester United, İspanya'da Espanyol - Barcelona maçlarında hakem hatalarının olduğuna dikkat çeken Namoğlu, hakemlerinde insan olduğu için hata yapabileceğini, dünyadaki hataların da görmezlikten gelinmemesi gerektiğini vurguladı.

Hakem hatalarını en aza indirmek için uğraştıklarını açıklayan Namoğlu, "Bu sezon da Avrupa'da 43 maçta orta hakemlik yaptık. Bunun Türk hakemlerinin son yıllarda Avrupa'daki en fazla görev alan yılı olduğunu söyleyebilirim." diyerek, şöyle devam etti:

"Türkiye tarihinde 16 yıl sonra bir arkadaşımız Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev yapacak. Cüneyt Çakır'ı huzurlarınızda kutluyorum. İnanıyorum ki, haziran ayında yapılacak finallerde Cüneyt Çakır ekibiyle birlikte takım oyunu oynayacaktır. Yine aynı şekilde elit gruba giren Fırat Aydınus'u da kutluyorum. Bu iki hakemimiz gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde yönetecekleri güzel maçlarla bizi gururlandıracaktır."

GÜMÜŞDAĞ: HAKEM PERFORMASLARIMIZ YÜKSELİŞTE

TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Süper Lig'de geride kalan 20 haftada hakem performanslarının yükselişte olduğunu açıkladı.

Hakemlerin Türk futbolu krizi içerisinde üzerine düşen görevi yerine getirdiğini açıklayan Gümüşdağ, "Yurtdışı performansları yüzümüzü ağarttı. Yine bu dönem içinde Cüneyt Çakır'ın 16 yıl sonra Avrupa finalinde düdük çalacak olması memnuniyet verici. Hakemler Avrupa'da iyi ama Türkiye'deki maçlarda kötüler yakınmalarını asla kabul etmiyorum. Biten 20 hafta içinde en fazla 2 maçta hakemler konuşuldu." diye konuştu.

Gümüşdağ, iki hafta sonra Antalya'da elit kategorideki 21 hakemle birlikte toplam 100 hakemi UEFA kış hakem kursunda ağırlayacaklarını sözlerine ekledi.

28 HAKEME FİFA KOKARTI

Spor Toto Süper Lig hakemleri Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Tolga Özkalfa, Bülent Yıldırım ve Yunus Yıldırım, FIFA listesinde kaldılar.

Yardımcı hakemler Baki Tuncay Akkın, Orkun Aktaş, Bahattin Duran, Mustafa Emre Eyisoy, Serkan Gencerler, Serkan Ok, Tarık Ongun, Cem Satman, Erdinç Sezertam ve Aleks Taşçıoğlu da FIFA kokartı taktı.

Bayan hakemlerden ise Tuğba Tosun Ayer, Dilan Deniz Gökçek ve Kadriye Gökçek, yardımcı hakemlerden Seçim Demirel, Belgin Kumru, Sevcan Sungur ve Sibel Yamaç FIFA kokartı taktı.

Futsal hakemlerinden Kamil Çetin ve Ozan Soykan ile plaj futbolu hakemleri Serdar Akçer ve Arda Ergene de 2012 yılı FIFA listesinde yer almaya devam ediyor.

Hakemlerin Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile Sona Erdi
Hakemlerin Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile Sona Erdi
Hakemlerin Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile Sona Erdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Hakemlerin Kış Semineri, FIFA Kokartı Töreni ile Sona Erdi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot