Hakkari'de "2. Ters Lale Festivali" Başladı - Son Dakika

Hakkari'de "2. Ters Lale Festivali" Başladı

17.10.2018 13:52
Hakkari'de

Hakkari Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen "2. Ters Lale Festivali" okur, yazar buluşmaları ile başladı.

Hakkari Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen "2. Ters Lale Festivali" okur, yazar buluşmaları ile başladı.

Kentte 5 gün sürecek festival kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen okur yazar buluşmasında, Kudüs konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

Ardından Yazar Ömer İdris Akdin, öğrencilere Kudüs'ün İslam'daki yeri ve önemini anlattı.

Kudüs'ün kutsallığına vurgu yapan Akdin, "Kudüs, peygamber Efendimizin dilinden dökülen üç kutsal mescitten birisidir. Belki de birçok Peygamberin yaşamasından dolayı Peygamberlerin evi de diyebiliriz. Bu anlamda Tevhid'in ve Resullerin meclisidir, Kudüs. Bizim medeniyet tarihimizin ilk kentlerinden birisi, tam 3 bin yıllık bir şehir. Çocuklarımıza mutlaka Kudüs'ü anlatmamız ve sürekli zihnimizde tutmamız gerekiyor." diye konuştu.

Buluşmada, Hakkari Üniversitesi Araştırma Görevlisi Yazar Yaşar Kaplan da bir sunum yaptı.

Etkinliğe, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okur, yazar buluşmalarının 20 Ekim'e kadar devam edeceği bildirildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Hakkari'de '2. Ters Lale Festivali' Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Haluk Bilginer, Exxen'in 'Şeref Bey' dizisiyle ekranlara dönüyor 10 maç sonra sahalara dönen Çağlar Söyüncü, Zorya maçında sakatlandı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Bağ evinde canlı müzikli eğlence düzenleyip tepki çeken 14 kişiye toplamda 44 bin lira ceza Aşı açıklamalarıyla eleştiri oklarının hedefindeki Yıldız Tilbe yine esti gürledi: Asla vurulmayacağım Son Dakika: Türkiye'de 3 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 32 bin 381 yeni vaka tespit edildi Karadeniz'de ağlara takılan 8 kilogramlık levrek 1.040 liradan satışa sunuldu Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı