HAKKARİ'DE 39 YERLEŞİM YERİ YOLU KARDAN KAPANDI - Son Dakika

HAKKARİ'DE 39 YERLEŞİM YERİ YOLU KARDAN KAPANDI

30.01.2023 12:03

HAKKARİ'de, aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 39 yerleşim yerinin yolu, ulaşıma kapandı.

HAKKARİ'de, aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 39 yerleşim yerinin yolu, ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkari'de 2 gündür etkili olan kar yağışı, aralıklarla devam ederken, kar kalınlığı kent merkezinde 10, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye ulaştı. Kar yağışıyla birlikte 6 köy ile 33 mezranın yolu, ulaşıma kapandı. Kara yolları, belediye ve İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı yolların yeniden açılması için çalışma başlattı.

Yüksekova ilçesinde de kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Meteoroloji verilerine göre, kar yağışı, kentte perşembe gününe kadar aralıklarla devam edecek.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Kayak merkezlerinde en fazla kar kalınlığı 123 santimetreyle Palandöken'de ölçüldü Kayak merkezlerinde en fazla kar kalınlığı 123 santimetreyle Palandöken'de ölçüldü DEPREM BÖLGESİNDEN GETİRİLEN YAVRU KEDİLERE, 'SÜTANNE' OLDU DEPREM BÖLGESİNDEN GETİRİLEN YAVRU KEDİLERE, 'SÜTANNE' OLDU Yüksekova'da iki gün arayla iki mevsim yaşandı Yüksekova'da iki gün arayla iki mevsim yaşandı

Son Dakika Güncel HAKKARİ'DE 39 YERLEŞİM YERİ YOLU KARDAN KAPANDI - Son Dakika


Advertisement